Украинският гранд Шахтьор Донецк записа първи точки през тазгодишната групова

...

Шахтьор с гигантски обрат в Белгия и първи точки в Шампионска лига

Украинският гранд Шахтьор Донецк записа първи точки през тазгодишната групова фаза в Шампионска лига. „ Миньорите “ губиха от Роял Антверп с 0:2 до почивката, само че в последна сметка си потеглиха от Белгия с трите точки след огромен поврат през второто полувреме.

През първата част Муя даде бърз задатък на домакините с гол в третата минута, а Баликвиша удвои в 33-ата. Все отново украинците се съвзеха и с три гола през втората част сграбчиха триумфа. Данило Сикан се разписа на два пъти (48, 76), а другият гол пристигна от Ярославл Ракитски за крайното 3:2.

Така Шахтьор генерира три точки, като те ги пращат на третото място. Толкова имат и Порто и Барселона, които играят между тях малко по-късно, до момента в който белгийският първенец остава финален с 0 точки.