Уест Хем се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата

...

Уест Хем изхвърли резервите на Арсенал за Купата

Уест Хем се класира за четвъртфиналите на шампионата за Купата на лигата в Англия, откакто завоюва с 3:1 лондонското дерби с Арсенал.

Наставникът на „ топчиите “ Микел Артета даде късмет най-вече на запаси и домакините се възползваха по най-хубавия метод, с цел да продължат напред.

„ Чуковете “ на Дейвид Мойс откриха резултата в 16-ата минута, когато Бен Уайт си вкара автогол. Защитникът прати топката с глава в личната си врата след центриране от корнер, при което останаха подозрения за нарушаване против вратаря Арън Рамсдейл.

Такова обаче не бе отсъдено и в последна сметка почивката пристигна при резултат 1:0 в интерес на Уест Хем.

Скоро след подновяването на играта за второто полувреме обаче лятната покупка Мохамед Кудус със своя 4-и гол след прехвърлянето от Аякс.

Ганайският национал, който вкара 2 гола на Лудогорец в последния си дуел за нидерландския гранд през месец август, се разписа в 50-ата минута.

Само 10 по-късно пък пристигна ред и на нормалния обвинен Джаред Боуен да се разпише, с цел да оформи класиката.

Крайното 3:1 пък оформи появилият се като запаса капитан на гостите Мартин Йодегар надълбоко в добавеното време, разписвайки се в 96-ата минута.

Така Уест Хем победи Арсенал за първи път от началото на 2019 година насам и изхвърли „ артилеристите “ от шампионата „ Карбао Къп “.

УЕСТ ХЕМ - АРСЕНАЛ 3:1
1:0 Бен Уайт (16, авт.)
2:0 Мохамед Кудус (50)
3:0 Джаред Боуен (60)
3:1 Мартин Йодегар (90+6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ :

Уест Хем : Лукаш Фабиански, Владими Цоуфал, Константинос Мавропанос, Найеф Агер, Емерсон Палмиери, Едсон Алварес, Томаш Соучек, Мохамед Кудус, Лукас Пакета, Саид Бенрама, Джаред Боуен;

Треньор: Дейвид Мойс;

Арсенал : Аарън Рамсдейл, Бен Уайт, Якуб Кивиор, Габриел Магаляеш, Олександър Зинченко, Жоржиньо, Кай Хавертц, Фабио Виейра, Рийс Нелсън, Леандро Тросар, Еди Нкетия;