ЦСКА спечели пестеливо и с много мъка гостуването си на

...

ЦСКА спечели с мъка във Варна

ЦСКА завоюва спестовно и с доста тъга гостуването си на последния в класирането Спартак (Варна). „ Червените “ победиха с 1:0 в мач от 9-ия кръг на шампионата.

Единственото попадение в мача вкара Дауда Бамба в края на първото полувреме. До гола се стигна откакто Юрген Матей показва страховит взор върху играта и с дълго подаване от половината на ЦСКА изведе Дауда Бамба зад отбраната на варненци. Таранът изпревари Пламен Димов и преодоля Дичевски за 1:0. Попадението беше зрелищно, защото топката първо се отби от напречната греда и тогава влезе в мрежата.

С гола обаче се изчерпват запаметяващите се моменти в мача. След почивката ЦСКА контролираше дуела, само че без да основава доста голови благоприятни условия пред вратата на Спартак. Накрая домакините можеха даже да стигнат до тъждество, откакто в добавеното време след безредие в наказателното поел Янчо Андреев насочи рисков удар по диагонала. Бусато обаче беше съсредоточен и мазета с което подсигури нежната победа на ЦСКА.

В идващия 10-и кръг ЦСКА посреща Славия, до момента в който Спартак Варна гостува на Берое.
Източник: lupa.bg