ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 1:0 в последен мач от

...

ЦСКА удари ЦСКА 1948 със страхотен гол на Матей

ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 1:0 в финален мач от 14-ия кръг на родния футболен шампионат. Тимът на Стойчо Младенов стигна до скъпия триумф след ужасно осъществяване на Юрген Матей в 30', което ще бъде кандидат за гол на годината.

Двубоят на ст. " Българска войска " в столицата се игра пред празни трибуни поради наказване на домакините. Първата голова опция бе точно за тях - в 10' Яник Вилдсхут пропусна.

Десет минути по-късно гостите дадоха отговор с удар на Димитър Пиргов с глава, отразен от вратаря Густаво Бусато. Последва фамозният шут от отдалеченост, с който Матей даде задатък на ЦСКА след половин час игра.

Снимка: Lap.bg

В 37' ЦСКА бе покрай 2:0, само че топката се отби в дясната греда при удар на национала Георги Йомов.

През втората част положителни благоприятни условия за ЦСКА 1948 пропиляха Галин Иванов и Крум Стоянов, а за ЦСКА - Йоан Баи на два пъти.

С трите точки ЦСКА събра 26 и се върна на второто място - 7 зад водача и настоящ първенец на страната " Лудогорец ", който обаче е с мач повече. ЦСКА 1948 е 12-и с 11 точки.

В 15-ия кръг, след паузата поради мачовете на националните тимове, ЦСКА приема " Арда ", до момента в който ЦСКА 1948 ще има тежка задача - домакинство на " Лудогорец ".

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 20. Метс, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхут, 23. Ахмедов

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 3. Пиргов, 6. Лозев, 9. Д. Ангелов, 25. Г. Ангелов, 33. Иванов, 20. Бастунов, 37. Мартинов, 77. Стоянов, 87. Петров, 18. Чочев
Източник: btvnovinite.bg