ЦСКА победи с 1:0 новака Пирин Благоевград в първото си

...

ЦСКА пречупи 10 от "Пирин", грозни сцени на "Армията"

ЦСКА победи с 1:0 новака " Пирин " Благоевград в първото си домакинство за сезона в родния футболен шампионат. Двата отбора изиграха нервозен дуел на ст. " Българска войска ", а около изгонването на Станислав Манолев от гостите малко преди почивката имаше грозни подиуми.

В началните минути липсваха положения, по-късно Амос Юга и Яник Вилдсхут от ЦСКА насочиха неточни удари. В 28' Манолев от състава на " орлетата " стреля, вратарят Густаво Бусато обаче избави.

" Армейците " бяха покрай разкриване на резултата при заучено състояние от директен свободен удар - стражът Петър Петров отрази удар на Хамза Чатакович, а при добавката Жорди Кайседо не уцели вратата. В 39' обаче той се реваншира за пропуща, давайки задатък на ЦСКА. Таранът засече с глава центриране на национала Георги Йомов за 1:0.

Снимка: Lap.bg

" Пирин " остана с 10 души в края на първата част, когато Манолев получи втори жълт картон за удар в лицето на Тибо Вион. Стигна се до препирня сред двата щаба, като Юга имаше искания за имитация от страна на Манолев.

В началото на втората част ЦСКА получи дузпа за игра с ръка на Станислав Костов, само че ударът на Кайседо бе избавен от вратаря Петър Петров.

Впоследствие " Пирин " можеше да се възползва - Красимир Станоев бе изведен самичък против Бусато, обаче не откри очертанията на вратата.

С триумфа ЦСКА се изкачи до шестата позиция с цялостен актив от 6 точки след двата си мача през актуалната акция, а " Пирин " заема 11-о място с 3. След седмица благоевградчани одобряват първенеца " Лудогорец ", до момента в който столичният гранд гостува на водача " Черно море ".

ЦСКА: 1. Бусато, 16. Дончев, 20. Петров, 2. Матей, 26. Антов, 15. Вион, 11. Чатакович, 21. Юга, 10. Йомов, 9. Кайседо, 30. Вилдсхут

" Пирин ": 99. Петров, 38. Дюлгеров, 71. Карачанаков, 31. Станоев, 7. Брахими, 3. Занев, 18. Дяков, 11. Манолев, 29. Костов, 14. Николов, 6. Попев
Източник: btvnovinite.bg