ЦСКА победи с 1:0 Базел в контролна среща в Австрия.

...

ЦСКА победи "Базел" в контрола

ЦСКА победи с 1:0 " Базел " в контролна среща в Австрия. Тобиас Хайнц вкара единствения гол в мача. Червените се оправиха добре през първото полувреме, а през второто швейцарците имаха преимущество, само че вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов избави няколко удара.

Това беше втори триумф за ЦСКА в подготовката в Австрия след против румънския " Ботошани ".

Българският отбор стартира мача по-добре, а вратарят на " Базел " Марвин Хиртц избави удари на Жираир Шагоян и Марк-Емилио Папазов, който игра доста добре и малко по-късно насочи нов изстрел, само че не уцели вратата. До края на първото полувреме Хиртц отрази още удари на Хайнц и Папазов.

ЦСКА поведе малко след началото на второто полувреме. Шагоян проби и подаде към Хайнц, който беше прецизен от близко. В идващите минути " Базел " стартира да нападна по-често, а аварийният вратат на ЦСКА Димитър Евтимов трябваше да се намесва няколко пъти. В 76-ата минута швейцарците бяха покрай изравнителен гол, само че Рикардо Калафиори уцели напречната греда. До края ЦСКА удържа преднината си и стигна до триумфа.

Източник: dnevnik.bg