ЦСКА победи Гигант (Съединение) с 8:7 след продължения и дузпи

...

ЦСКА отстрани Гигант след драма с дузпи

ЦСКА победи Гигант (Съединение) с 8:7 след продължения и дузпи в дуел от 1/16 финалите за Купата на България и продължава напред в шампионата.

В постоянното време срещата завърши наедно 1:1. Двубоят се игра на „ Градски стадион Съединение “ в едноименния град пред цялостни трибуни и празнична атмосфера, основана както от общителните домакини, по този начин и от правилните армейски последователи, които за следващ път през годината бяха изпълнили до краен лимит отредения им бранш. Точен за 31-кратните първенци на страната бе Браян Морено в 74-ата минута. При дузпите се разписаха Иван Турицов, Джонатан Линдсет, Юрген Матай, Маурисио Гарсес, Браян Морено, Марселино Кареасо и Менно Кох, а стражът Димитър Евтимов избави изстрела на Янко Гюзлев от бялата точка.

През първото полувреме червените започнаха похода си към четвърти следващ край в конкуренцията с много промени в състава, а за пръв път през сезона в стартовата единайсеторка започва завърналия се след тежка травма Александър Бучков. Възпитаниците на старши треньора имаха териториално предимство в първите минути и още в 5-ата минута Бисмарк Чарлс надскочи всички след корнер и отклони топката към Дюкенс Назон, който от непосредствена непосредственост стреля в гредата.  В средата на първото полувреме Станислав Шопов опита пряк изстрел от фал, само че ударът му бе неакуратен. В 31-вата минута домакините стигнаха до първото си рисково състояние в мача, откакто Жилов  шутира към близкия ъгъл, само че кълбото срещна външната страна на мрежата. Малко по-късно Йоан Бауренски изведе Назон по страховит метод зад тила на отбраната на Гигант. Нападателят се озова очи в очи с Цветан Тодоров, само че изстрелът му бе отразен от стража на домакините. В 41-ата минута Красимир Здравков проби отляво и центрира към наказателното поле към Георги Стайков, който излезе от втора позиция и с удар по земята се разписа за 1:0. При този неочакван резултат двата състава се отдръпнаха към съблекалните.

На почивката Саша Илич направи цели четири промени в състава си като играта напуснаха Александър Бучков, Дюкенс Назон, Станислав Шопов и Йоан Бауренски, а на тяхно място в игра се появиха Браян Морено, Маурисио Гарсес, Джонатан Линдсет и Лазар Туфегджич. Армейците подвигнаха оборотите през второто полувреме и в 49-ата минута стражът на Гигант се регистрира със страхотна интервенция след рисков изстрел на появилия се от аварийна пейка Маурисио Гарсес. Малко по-късно домакините останаха с 10 души на терена, откакто Васил Василев фаулира жестоко Бисмарк Чарлс и основният арбитър изцяло справедливо му сподели втори жълт картон и надлежно червен картон, след което футболистът напусна игралното поле. От последвалия директен свободен удар Джонатан Линдсет стреля рисково, само че около вратата. След малко повече от час игра Юрген Матай засече топката от корнер, само че Цветан Тодоров избави. В 74-ата минута Браян Морено получи ужасно подаване дълбочина, което го изведе самичък против вратаря, който съумя да отрази първия удар на колумбиеца, само че топката се върна в нападателя и той невъзмутимо се разписа за 1:1. До края на дуела последва напън от страна на алените, само че чистите голови положения липсваха. В 5-ата минута от добавеното време Райко Алов влезе доста жестоко в краката на Лазар Туфегджич и той също получи втория си жълт картон, с което остави своя тим с 9 души на терена. Въпреки това резултатът отстана неизменен и в постоянното време дуелът завърши наедно 1:1.

Последваха две продължения по 15 минути, а директно преди първото от тях Лазар Туфегджич бе сменен от юношата на армейците Илиан Антонов. ЦСКА продължи да нападна и в 92-ата минута Марселино Кареасо изведе Бисмарк Чарлс на стрелкова позиция, само че изстрелът на ганаеца срещна левия непряк дирек. Малко по-късно Линдсет центрира отляво към Бисмарк, който направи красива задна ножица, но и този път кълбото мина настрана от вратата. Последваха още 2 пропуща на ганайския нападател, след което той бе сменен от различен младеж на алените Росен Маринов.

В самото начало на второто продължение Линдсет откри доста добре Илиан Антонов в наказателното поле, само че изстрелът с глава на младия футболист бе избавен от стража на домакините. В 115-ата минута Менно Кох, който заигра като нападател бе покрай попадение, само че шансът му обърна тил и нидерландецът изпрати топката над напречната греда след изстрел от близка отдалеченост. До края домакините не пропускаха преференциален случай да бавят времето в очакване на последния съдийски сигнал и по този начин се стигна до осъществявания на дузпи.

При тях момчетата на Саша Илич бяха безкомпромисни и завоюваха с 8:7, откакто абсолючно всички футболисти в алено вкараха, а стражът Димитър Евтимов избави изстрела на Янко Гюзлев от бялата точка.

На 1/8 финалите ЦСКА гостува на Септември (София). Двубоят е плануван за 1 декември (четвъртък) от 12:00 часа и ще се играе на Националния стадион „ Васил Левски “.

Стартов състав: 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матай (к), 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 19. Иван Турицов, 24. Александър Бучков, 8. Станислав Шопов, 20. Йоан Бауренски, 26. Марселино Кареасо, 17. Бисмарк Чарлс, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 29. Росен Маринов, 14. Илиан Антонов.
Източник: novinata.bg