ЦСКА е първият финалист в турнира Купа Sesame Пловдив, след

...

ЦСКА е първи финалист на Купа Sesame Пловдив

ЦСКА е първият финалист в шампионата Купа Sesame Пловдив, откакто победи Черноморец с 80:75 в първия полуфинал на шампионата в зала „ Сила “. Първа четвърт приключи при 21:17 за ЦСКА. „ Червените “ завоюваха втората четвърт със 20:17 и по този начин на полувремето резултатът беше 41:34 за ЦСКА. Черноморец изигра мощна трета четвърт, която завоюва с 21:19 и след 30 минути игра резултатът беше 60:55 за тима от ЦСКА. Драматична беше последната част, която приключи 20:20, а ЦСКА завоюва дуела след 80:75. Най-резултатен за ЦСКА стана Калеб Уесън с 20 точки, а за Черноморец с най-точен мерник беше Травис Макконико с 31 точки. Отзивите след ЦСКА – Черноморец 80:75 Купа Sesame Пловдив 2023 Михаил Капитанов – помощник-треньор на Черноморец И двата тима демонстрираха, че имат съществено упоритости за идното състезание и са сносно селектирани. Те имат проблеми с контузени играчи, а ние закъсняхме с към две седмици с подготовката. Фактически в този състав сме от два дни и е малко мъчно, тъй като я няма тази сработка сред играчите, бъркат някои система, което си пролича през днешния ден на мача. Оказа това съществено въздействие и върху резултата. Добра инспекция за нас, поради, че ЦСКА имаха два мача преди този момент и то с много мощен съперник. Доволни сме от показаното. Травис Макконико е от една седмица при нас и от него ще се чака доста през тази година. Той е много забавен гард и индикаторите му са положителни в мача. Имаме доста запаси в доста от нашите играчи. Продължаваме напред и се готвим за Европа. Много прекрасен шампионат, доста добра концепция. Надявам се да продължи и за в бъдеще. Днес ни е първият ден и ни чакат доста вълнуващи мачове. За страдание на следващия ден ще играем за третото място. Ние сме тим, който  постоянно излизаме за първото място. Това през днешния ден не се получи, имаме много пропуски в отбрана и нахлуване, само че имаме задоволително време до мачовете ни в евротурнирите, което за нас е цел номер 1. Росен Барчовски – старши-треньор на Академик  За толкоз ранна фаза тимовете не са подготвени въобще физически, още по-малко тактически. Беше зрелищен мач, прелестен за публиката и потребен като контрола. Организацията на шампионата и предходната година беше чудесна, изискванията са чудесни. Благодарим за поканата отзоваваме се на драго сърце. Нямам желания за противник на финала.
Източник: plovdiv-online.com