Избори 2023: Кои са депутатите в 49-ото Народно събрание?
Централната изборна комисия (ЦИК) разгласи публично имената на определените депутати в 49-ото Народно заседание.
В листата не участва името на водача на " ИТН ", което по-рано се отхвърлиха от депутатските си места.
Обявените от ЦИК народни представители имат няколко часа да обмислят дали желаят да са депутати и имат последна опция да се откажат. Ето и цялостния лист по региони и партии:
1 МИР Благоевград
ГЕРБ-СДС: Росен Желязков, Стефан Апостолов, Костадин Томов Стойков, Георги Иванов Георгиев
ПП-ДБ: Андрей Гюров, Георги Ганев
Възраждане: Цвета Рангелова
Движение за права и свободи: Делян Пеевски, Елхан Мехмедов Кълков
Българска социалистическа партия: Богдан Емилов Боцев
ИТН: Станислав Иванов Богдански
2 МИР - Бургас
ГЕРБ-СДС: Жечо Дончев Станков, Любен Любенов Дилов, Галя Стоянова Желязкова, Андрей Стоянов Рунчев
ПП-ДБ: Константин Живков Бачийски, Димитър Георгиев Найденов, Даниела Стоянова Божинова
Възраждане: Цончо Ганев, Борис Димитров Аладжов
Движение за права и свободи: Севим Исмаил Али, Ешереф Кязим Ешереф, Фатме Хасан Рамадан
Българска социалистическа партия: Петър Георгиев Кънев
ИТН: Ивайло Ванев Вълчев
3 МИР - Варна
ГЕРБ-СДС: Даниел Митов, Славена Димитрова Точева, Красен Кралев, Павел Алексеев Христов, Бранимир Николаев Балачев, Медиха Енвер Мехмед-Хамза
ПП-ДБ: Даниел Максим Лорер, Стела Димитрова Николова, Ивайло Христов Митковски, Калоян Тонев Икономов
Възраждане: Костадин Костадинов, Коста Георгиев Стоянов, Светослав Тодоров Тодоров
Движение за права и свободи: Филиз Хакъева Хюсменова
Българска социалистическа партия: Борислав Гуцанов Гуцанов
ИТН: Драгомир Стефанов Петров
4 МИР - Велико Търново
ГЕРБ-СДС: Костадин Ангелов, Димитър Стойков Николов
ПП-ДБ: Людмила Николаева Илиева, Йордан Ивов Терзийски
Възраждане: Станислав Добринов Стоянов
Движение за права и свободи: Йордан Цонев
Българска социалистическа партия: Валентина Иванова Димова
ИТН: Андрей Чорбанов
5 МИР - Видин
ГЕРБ-СДС: Росица Кирова
ПП-ДБ: Любен Иванов Иванов
Възраждане: Валери Иванов Сираков
Движение за права и свободи: Станислав Димитров Анастасов
6 МИР - Враца
ГЕРБ-СДС: Красен Георгиев Кръстев, Мартин Николаев Харизанов
ПП-ДБ: Деница Димитрова Симеонова
Възраждане: Ивайло Василев Папов
Движение за права и свободи: Цветан Иванов Енчев
Българска социалистическа партия: Атанас Зафиров
7 МИР - Габрово
ГЕРБ-СДС: Томислав Дончев
ПП-ДБ: Явор Божанков
Възраждане: Даниел Петров Петров
Българска социалистическа партия: Валери Христофоров Митов
8 МИР - Добрич
ГЕРБ-СДС: Деница Сачева
ПП-ДБ: Ивайло Мирчев
Възраждане: Константина Венциславова Петрова
Движение за права и свободи: Ертен Белгинова Анисова
Българска социалистическа партия: Мая Йорданова Димитрова
9 МИР - Кърджали
Движение за права и свободи: Елван Бехчет Гюркаш, Байрам Юзкан Байрам, Адлен Шукри Шевкед, Павлин Павлов Кръстев
ИТН: Цветан Иванов Предов
10 МИР - Кюстендил
ГЕРБ-СДС: Христо Терзийски, Радослава Пламен Чеканска
ПП-ДБ: Георги Николаев Стамов
Възраждане: Димчо Димитров Димчев
11 МИР - Ловеч
ГЕРБ-СДС: Николай Нанков
ПП-ДБ: Искрен Арабаджиев
Възраждане: Николай Дренчев
Българска социалистическа партия: Ирена Анастасова
12 МИР - Монтана
ГЕРБ-СДС: Ирена Методиева Димова
ПП-ДБ: Ванина Димитрова Вецина
Възраждане: Петър Николаев Петров
Движение за права и свободи: Димитър Иванов Аврамов
13 МИР - Пазарджик
ГЕРБ-СДС: Екатерина Захариева, Стефан Неделчев Мирев
ПП-ДБ: Ивайло Валентинов Шотев, Петър Николаев Куленски
Възраждане: Стоян Николов Таслаков
Движение за права и свободи: Небие Исмет Кабак, Осман Акчай Мурадов
Българска социалистическа партия: Драгомир Велков Стойнев
14 МИР - Перник
ГЕРБ-СДС: Георг Георгиев, Христина Иванова Георгиева
ПП-ДБ: Бойко Рашков
Възраждане: Димо Георгиев Дренчев
15 МИР - Плевен
ГЕРБ-СДС: Пламен Тачев Петров, Валери Пламенов Лачовски
ПП-ДБ: Радостин Василев, Свилен Петров Трифонов
Възраждане: Ивелин Първанов Първанов
Движение за права и свободи: Марио Киров Рангелов
Българска социалистическа партия: Румен Василев Гечев
ИТН: Тошко Йорданов
16 МИР - Пловдив-град
ГЕРБ-СДС: Бойко Борисов, Радомир Чолаков, Десислава Цветанчова Трифонова
ПП-ДБ: Никола Минчев, Манол Пейков, Йордан Яворов Иванов, Христо Йорданов Даскалов
Възраждане: Ангел Жеков Георгиев, Емил Янков Янков
Движение за права и свободи: Танер Мехмед Али
Българска социалистическа партия: Иван Богомилов Петков
ИТН: Гроздан Спасов Караджов
17 МИР - Пловдив-област
ГЕРБ-СДС: Вежди Рашдов, Младен Николов Шишков, Иван Йовков Червенков
ПП-ДБ: Росен Костурков, Стою Теодоров Стоев
Възраждане: Кръстьо Стоянов Врачев, Димитър Валентинов Гюрев
Движение за права и свободи: Рамадан Байрам Аталай
Българска социалистическа партия: Манол Трифонов Генов, Калин Танев Калапанков
ИТН: Станислав Балабанов
18 МИР - Разград
ГЕРБ-СДС: Гюнай Хюсмен Хюсмен
ПП-ДБ: Антоанета Цонева
Движение за права и свободи: Ахмед Реджебов Ахмедов, Ихсан Халил Хаккъ
19 МИР - Русе
ГЕРБ-СДС: Десислава Атанасова, Георги Николаев Кръстев
ПП-ДБ: Мартин Димитров, Иван Белчев
Възраждане: Златан Стоянов Златанов
Движение за права и свободи: Ализан Нихат Яхова
Българска социалистическа партия: Иван Валентинов Иванов
20 МИР - Силистра
ГЕРБ-СДС: Ивелин Статев Иванов
ПП-ДБ: Стоян Иванов Георгиев
Движение за права и свободи: Джевдет Ибрям Чакъров, Гюнер Нихат Ахмед
21 МИР - Сливен
ГЕРБ-СДС: Десислава Танева, Мария Щерева Белова
ПП-ДБ: Татяна Славова Султанова-Сивева
Възраждане: Климент Шопов
Движение за права и свободи: Хатидже Мехмедова Георгиева
Българска социалистическа партия: Деян Цанков Дечев
22 МИР - Смолян
ГЕРБ-СДС: Красимир Събев
ПП-ДБ: Михал Григоров Камбарев
Движение за права и свободи: Хайри Реджебов Садъков, Анджей Веселинов Джандев
23 МИР - София
ГЕРБ-СДС: Румен Христов, Александър Ненков, Николай Алгафари, Александър Койчев Иванов,
ПП-ДБ: Кирил Петков, Божидар Божанов, Атанас Атанасов, Настимир Ананиев,, Васил Христов Пандов, Надежда Йорданова, Венко Сабрутев, Васил Стефанов, Кристина Петкова
Възраждане: Иво Георгиев Русчев, Маргарита Атанасова Генчева, Ивайло Георгиев Чорбов
Българска социалистическа партия: Христо Проданов
ИТН: Павела Василева Митова
24 МИР - София
ГЕРБ-СДС: Тома Биков, Рая Назар Назарян, Евгения Бисерова Алексиева, Деница Пламенова Николова
ПП-ДБ: Христо Иванов, Лена Бориславова, Андрей Иванов Цеков, Петър Кьосев, Стоян Александров Михалев, Нели Стойчева Димитрова
Възраждане: Йордан Христов Тодоров, Виолета Радева Кърпачева
Българска социалистическа партия: Георги Свиленски
25 МИР - София
ГЕРБ-СДС: Христо Гаджев, Анна Василева Александрова, Лъчезар Богомилов Иванов, Петър Николаев Николов
ПП-ДБ: Христо Петров, Владислав Панев, Калина Константинова. Венеция Нецова-Ангова, Елисавета Белобрадова
Възраждане:Деян Николаев Николов, Маргарита Иванова Махаева, Славчо Ангелов Крумов
Българска социалистическа партия: Корнелия Нинова
ИТН: Филип Маринов Станев
26 МИР - София-област
ГЕРБ-СДС: Младен Найденов Маринов, Валентин Мирчов Милушев, Марин Василев Маринов
ПП-ДБ: Александър Симидчиев, Искрен Митев
Възраждане: Александър Димитров Арангелов
Движение за права и свободи: Петър Чобанов
Българска социалистическа партия: Иван Ивайлов Ченчев
27 МИР - Стара Загора
ГЕРБ-СДС: Красимир Вълчев, Маноил Минчев Манев, Илиана Петкова Жекова
ПП-ДБ: Радослав Стефанов Рибарски, Атанас Владиславов Славов
Възраждане: Искра Михайлова, Даниел Станиславов Проданов
Движение за права и свободи: Халил Реджепов Летифов, Дженал Ниази Топалова-Яшар
Българска социалистическа партия: Георги Янчев Гьоков
ИТН: Александър Николов Вълчев
28 МИР - Търговище
ГЕРБ-СДС: Теменужка Петкова
ПП-ДБ: Илина Мутафчиева
Движение за права и свободи: Джейхан Хасанов Ибрямов
Българска социалистическа партия: Йорданка Стефанова Георгиева
29 МИР - Хасково
ГЕРБ-СДС: Делян Добрев, Георги Тенев Станков
ПП-ДБ: Асен Василев, Катя Максимова Панева
Движение за права и свободи: Сезгин Юсеин Мехмед, Мюмюн Сали Мюмюн
Българска социалистическа партия: Смиляна Николова Нитова-Кръстева
ИТН:
30 МИР - Шумен
ГЕРБ-СДС: Илтер Бейзатов Садъков, Ралица Тодорова Ангелова
ПП-ДБ: Николай Денков
Възраждане: Веселин Миленов Вешев
Движение за права и свободи: Мустафа Карадайъ, Хамид Хамид
31 МИР - Ямбол:
ГЕРБ-СДС: Димитър Ангелов Иванов
ПП-ДБ: Мирослав Николаев Иванов
Възраждане: Никола Ангелов Димитров
Българска социалистическа партия: Кристиан Вигенин
В листата не участва името на водача на " ИТН ", което по-рано се отхвърлиха от депутатските си места.
Обявените от ЦИК народни представители имат няколко часа да обмислят дали желаят да са депутати и имат последна опция да се откажат. Ето и цялостния лист по региони и партии:
1 МИР Благоевград
ГЕРБ-СДС: Росен Желязков, Стефан Апостолов, Костадин Томов Стойков, Георги Иванов Георгиев
ПП-ДБ: Андрей Гюров, Георги Ганев
Възраждане: Цвета Рангелова
Движение за права и свободи: Делян Пеевски, Елхан Мехмедов Кълков
Българска социалистическа партия: Богдан Емилов Боцев
ИТН: Станислав Иванов Богдански
2 МИР - Бургас
ГЕРБ-СДС: Жечо Дончев Станков, Любен Любенов Дилов, Галя Стоянова Желязкова, Андрей Стоянов Рунчев
ПП-ДБ: Константин Живков Бачийски, Димитър Георгиев Найденов, Даниела Стоянова Божинова
Възраждане: Цончо Ганев, Борис Димитров Аладжов
Движение за права и свободи: Севим Исмаил Али, Ешереф Кязим Ешереф, Фатме Хасан Рамадан
Българска социалистическа партия: Петър Георгиев Кънев
ИТН: Ивайло Ванев Вълчев
3 МИР - Варна
ГЕРБ-СДС: Даниел Митов, Славена Димитрова Точева, Красен Кралев, Павел Алексеев Христов, Бранимир Николаев Балачев, Медиха Енвер Мехмед-Хамза
ПП-ДБ: Даниел Максим Лорер, Стела Димитрова Николова, Ивайло Христов Митковски, Калоян Тонев Икономов
Възраждане: Костадин Костадинов, Коста Георгиев Стоянов, Светослав Тодоров Тодоров
Движение за права и свободи: Филиз Хакъева Хюсменова
Българска социалистическа партия: Борислав Гуцанов Гуцанов
ИТН: Драгомир Стефанов Петров
4 МИР - Велико Търново
ГЕРБ-СДС: Костадин Ангелов, Димитър Стойков Николов
ПП-ДБ: Людмила Николаева Илиева, Йордан Ивов Терзийски
Възраждане: Станислав Добринов Стоянов
Движение за права и свободи: Йордан Цонев
Българска социалистическа партия: Валентина Иванова Димова
ИТН: Андрей Чорбанов
5 МИР - Видин
ГЕРБ-СДС: Росица Кирова
ПП-ДБ: Любен Иванов Иванов
Възраждане: Валери Иванов Сираков
Движение за права и свободи: Станислав Димитров Анастасов
6 МИР - Враца
ГЕРБ-СДС: Красен Георгиев Кръстев, Мартин Николаев Харизанов
ПП-ДБ: Деница Димитрова Симеонова
Възраждане: Ивайло Василев Папов
Движение за права и свободи: Цветан Иванов Енчев
Българска социалистическа партия: Атанас Зафиров
7 МИР - Габрово
ГЕРБ-СДС: Томислав Дончев
ПП-ДБ: Явор Божанков
Възраждане: Даниел Петров Петров
Българска социалистическа партия: Валери Христофоров Митов
8 МИР - Добрич
ГЕРБ-СДС: Деница Сачева
ПП-ДБ: Ивайло Мирчев
Възраждане: Константина Венциславова Петрова
Движение за права и свободи: Ертен Белгинова Анисова
Българска социалистическа партия: Мая Йорданова Димитрова
9 МИР - Кърджали
Движение за права и свободи: Елван Бехчет Гюркаш, Байрам Юзкан Байрам, Адлен Шукри Шевкед, Павлин Павлов Кръстев
ИТН: Цветан Иванов Предов
10 МИР - Кюстендил
ГЕРБ-СДС: Христо Терзийски, Радослава Пламен Чеканска
ПП-ДБ: Георги Николаев Стамов
Възраждане: Димчо Димитров Димчев
11 МИР - Ловеч
ГЕРБ-СДС: Николай Нанков
ПП-ДБ: Искрен Арабаджиев
Възраждане: Николай Дренчев
Българска социалистическа партия: Ирена Анастасова
12 МИР - Монтана
ГЕРБ-СДС: Ирена Методиева Димова
ПП-ДБ: Ванина Димитрова Вецина
Възраждане: Петър Николаев Петров
Движение за права и свободи: Димитър Иванов Аврамов
13 МИР - Пазарджик
ГЕРБ-СДС: Екатерина Захариева, Стефан Неделчев Мирев
ПП-ДБ: Ивайло Валентинов Шотев, Петър Николаев Куленски
Възраждане: Стоян Николов Таслаков
Движение за права и свободи: Небие Исмет Кабак, Осман Акчай Мурадов
Българска социалистическа партия: Драгомир Велков Стойнев
14 МИР - Перник
ГЕРБ-СДС: Георг Георгиев, Христина Иванова Георгиева
ПП-ДБ: Бойко Рашков
Възраждане: Димо Георгиев Дренчев
15 МИР - Плевен
ГЕРБ-СДС: Пламен Тачев Петров, Валери Пламенов Лачовски
ПП-ДБ: Радостин Василев, Свилен Петров Трифонов
Възраждане: Ивелин Първанов Първанов
Движение за права и свободи: Марио Киров Рангелов
Българска социалистическа партия: Румен Василев Гечев
ИТН: Тошко Йорданов
16 МИР - Пловдив-град
ГЕРБ-СДС: Бойко Борисов, Радомир Чолаков, Десислава Цветанчова Трифонова
ПП-ДБ: Никола Минчев, Манол Пейков, Йордан Яворов Иванов, Христо Йорданов Даскалов
Възраждане: Ангел Жеков Георгиев, Емил Янков Янков
Движение за права и свободи: Танер Мехмед Али
Българска социалистическа партия: Иван Богомилов Петков
ИТН: Гроздан Спасов Караджов
17 МИР - Пловдив-област
ГЕРБ-СДС: Вежди Рашдов, Младен Николов Шишков, Иван Йовков Червенков
ПП-ДБ: Росен Костурков, Стою Теодоров Стоев
Възраждане: Кръстьо Стоянов Врачев, Димитър Валентинов Гюрев
Движение за права и свободи: Рамадан Байрам Аталай
Българска социалистическа партия: Манол Трифонов Генов, Калин Танев Калапанков
ИТН: Станислав Балабанов
18 МИР - Разград
ГЕРБ-СДС: Гюнай Хюсмен Хюсмен
ПП-ДБ: Антоанета Цонева
Движение за права и свободи: Ахмед Реджебов Ахмедов, Ихсан Халил Хаккъ
19 МИР - Русе
ГЕРБ-СДС: Десислава Атанасова, Георги Николаев Кръстев
ПП-ДБ: Мартин Димитров, Иван Белчев
Възраждане: Златан Стоянов Златанов
Движение за права и свободи: Ализан Нихат Яхова
Българска социалистическа партия: Иван Валентинов Иванов
20 МИР - Силистра
ГЕРБ-СДС: Ивелин Статев Иванов
ПП-ДБ: Стоян Иванов Георгиев
Движение за права и свободи: Джевдет Ибрям Чакъров, Гюнер Нихат Ахмед
21 МИР - Сливен
ГЕРБ-СДС: Десислава Танева, Мария Щерева Белова
ПП-ДБ: Татяна Славова Султанова-Сивева
Възраждане: Климент Шопов
Движение за права и свободи: Хатидже Мехмедова Георгиева
Българска социалистическа партия: Деян Цанков Дечев
22 МИР - Смолян
ГЕРБ-СДС: Красимир Събев
ПП-ДБ: Михал Григоров Камбарев
Движение за права и свободи: Хайри Реджебов Садъков, Анджей Веселинов Джандев
23 МИР - София
ГЕРБ-СДС: Румен Христов, Александър Ненков, Николай Алгафари, Александър Койчев Иванов,
ПП-ДБ: Кирил Петков, Божидар Божанов, Атанас Атанасов, Настимир Ананиев,, Васил Христов Пандов, Надежда Йорданова, Венко Сабрутев, Васил Стефанов, Кристина Петкова
Възраждане: Иво Георгиев Русчев, Маргарита Атанасова Генчева, Ивайло Георгиев Чорбов
Българска социалистическа партия: Христо Проданов
ИТН: Павела Василева Митова
24 МИР - София
ГЕРБ-СДС: Тома Биков, Рая Назар Назарян, Евгения Бисерова Алексиева, Деница Пламенова Николова
ПП-ДБ: Христо Иванов, Лена Бориславова, Андрей Иванов Цеков, Петър Кьосев, Стоян Александров Михалев, Нели Стойчева Димитрова
Възраждане: Йордан Христов Тодоров, Виолета Радева Кърпачева
Българска социалистическа партия: Георги Свиленски
25 МИР - София
ГЕРБ-СДС: Христо Гаджев, Анна Василева Александрова, Лъчезар Богомилов Иванов, Петър Николаев Николов
ПП-ДБ: Христо Петров, Владислав Панев, Калина Константинова. Венеция Нецова-Ангова, Елисавета Белобрадова
Възраждане:Деян Николаев Николов, Маргарита Иванова Махаева, Славчо Ангелов Крумов
Българска социалистическа партия: Корнелия Нинова
ИТН: Филип Маринов Станев
26 МИР - София-област
ГЕРБ-СДС: Младен Найденов Маринов, Валентин Мирчов Милушев, Марин Василев Маринов
ПП-ДБ: Александър Симидчиев, Искрен Митев
Възраждане: Александър Димитров Арангелов
Движение за права и свободи: Петър Чобанов
Българска социалистическа партия: Иван Ивайлов Ченчев
27 МИР - Стара Загора
ГЕРБ-СДС: Красимир Вълчев, Маноил Минчев Манев, Илиана Петкова Жекова
ПП-ДБ: Радослав Стефанов Рибарски, Атанас Владиславов Славов
Възраждане: Искра Михайлова, Даниел Станиславов Проданов
Движение за права и свободи: Халил Реджепов Летифов, Дженал Ниази Топалова-Яшар
Българска социалистическа партия: Георги Янчев Гьоков
ИТН: Александър Николов Вълчев
28 МИР - Търговище
ГЕРБ-СДС: Теменужка Петкова
ПП-ДБ: Илина Мутафчиева
Движение за права и свободи: Джейхан Хасанов Ибрямов
Българска социалистическа партия: Йорданка Стефанова Георгиева
29 МИР - Хасково
ГЕРБ-СДС: Делян Добрев, Георги Тенев Станков
ПП-ДБ: Асен Василев, Катя Максимова Панева
Движение за права и свободи: Сезгин Юсеин Мехмед, Мюмюн Сали Мюмюн
Българска социалистическа партия: Смиляна Николова Нитова-Кръстева
ИТН:
30 МИР - Шумен
ГЕРБ-СДС: Илтер Бейзатов Садъков, Ралица Тодорова Ангелова
ПП-ДБ: Николай Денков
Възраждане: Веселин Миленов Вешев
Движение за права и свободи: Мустафа Карадайъ, Хамид Хамид
31 МИР - Ямбол:
ГЕРБ-СДС: Димитър Ангелов Иванов
ПП-ДБ: Мирослав Николаев Иванов
Възраждане: Никола Ангелов Димитров
Българска социалистическа партия: Кристиан Вигенин
Източник: boulevardbulgaria.bg
КОМЕНТАРИ