Цървена звезда спечели дербито на Сърбия след успех над Партизан

...

Звезда надви Партизан в голямото дерби на Сърбия

Цървена звезда завоюва дербито на Сърбия след триумф над Партизан с 2:1. Срещата от 3-ия кръг на шампионския плейоф се игра на "Мала Маракана ", а "звездашите " направиха решителна крачка към купата.

Цървена звезда е отпред в класирането с 48 точки и има задатък от 6 пред Раднички (Ниш). Партизан е едвам на 5-ата позиция с 30 точки.

Цървена звезда откри резултата в 59-ата минута, когато Урошевич задържа в наказателното поле Мохамед ел Фарду, а съдията без съмнение отсъди дузпа. Потърпевшият самичък извърши наказателния удар и откри резултата. В 80-ата минута Вуканович повиши на 2:0 с удар от близко.

В последната минута на срещата Партизан върна един гол. "Гробарите " получиха дузпа, а Рикардо Гомес не сгреши.

Гостите останаха с човек по-малко в спомагателното време на мача, откакто Павлович получи червен картон за удар с лакът в лицето на неприятелски състезател.

източник: БГНЕС