Царско село победи Арда с 2:0 като гост в среща

...

Звездата на "Царско село" отстреля "Арда"

" Царско село " победи " Арда " с 2:0 като посетител в среща от 15-ия кръг на родния футболен шампионат. С две попадения за " червено-белите " блесна Родни Антуи, като холандското крило към този момент има 8 гола от началото на акцията.

С триумфа " царете " събраха 15 точки и заемат деветата позиция в класирането, а " Арда " остава едно място по-нагоре с 19 пункта.

Двата отбора сътвориха положителни положения през първото полувреме, само че до гол по този начин и не се стигна. След паузата - в 51', Родни Антуи се възползва от неточност в отбраната на " Арда " и откри резултата. 13 минути по-късно холандецът бе прецизен още веднъж - 2:0.

В края на мача " Арда " пропиля три шанса. Първо удар на Иван Коконов бе избавен от вратаря Джоди Пласид, по-късно стражът спря и Емил Мартин, преди Деян Лозев да уцели гредата.

Така отборът от Кърджали продължава да няма победа над " Царско село ". Новаците приключиха наедно в предходния дуел между тях, като " Арда " не съумя да стигне до трите точки против този противник и в двата им мача във Втора лига през предишния сезон.

" Арда ": Иван Караджов, Дарко Глишик, Зоран Гаич, Илиас Хасани, Конър Рандал, Емил Мартинов, Жоао Аморим, Иван Коконов, Деян Лозев, Румян Ховсепян, Илиша Сам

" Царско село ": Джони Пласид, Йордан Минев, Мартин Кавдански, Густаво Карбониери, Ивайло Марков, Реян Даскалов, Божидар Кацаров, Дилан Бахамбула, Антон Карачанаков, Родни Антуи, Венцислав Христов
Източник: btvnovinite.bg