Трикратният шампион в Индиън Уелс Рафаел Надал стартира безупречно похода

...

Надал обърка часа на мача си и закъсня

Трикратният първенец в Индиън Уелс Рафаел Надал започва безупречно похода си към четвърти трофей след безапелационна победа над Джаред Доналдсън с 6-1 6-1. По време на дуела всичко за испанеца се получаваше, само че нещата не бяха „ розови “ преди началото на мача, когато Матадора закъсня.

Испанецът обърка началния час на конфликта, като смяташе, че той започва в 20:00 ч. локално време, а не в 18:00 ч. Може би промяната тутакси в Съединени американски щати обърка Надал, само че в последна сметка той закъсня единствено с няколко минути.

Rafa Nadal: better at tennis than timekeeping #BNPPO19 pic.twitter.com/VMunHelwZY
— Tennis TV (@TennisTV) March 11, 2019
На излизане от съблекалнята, 17-кратният първенец от Шлема показа пред съперника си: „ Съжалявам, че закъснях. Мислех, че е в 8 часа, а не в 6 “. Доналдсън пък отвърна: „ Няма да стартират мача без теб “, което провокира смеха на испанеца.

В идната фаза от BNP Paribas Open международният номер 2 ще срещне Диего Шварцман.