Традиционната Купа Капи, посветена на спомена за изключителния скиор Димитър

...

Алпийците на Юлен на почетната стълбица на купа Капи

Традиционната Купа " Капи ", отдадена на загатна за изключителния скиор Димитър Думанов - Капи от Банско, още веднъж притегли вниманието на младите алпийци от цялата страна и над 10 европейски страни. На 28 и 29 февруари, на писта „ Томба “, повече от 150 състезатели демонстрираха високо равнище на подготовка и блян към победа в дисциплините - великански слалом и слалом.
Алпийците от ски клуб " Юлен " още веднъж превзеха стълбицата на спечелилите, като реализираха извънреден резултат от 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.

В групата на 14-годишните Лилия Хаджистоянова и Йордан Стойчев безапелационно завоюваха златото и в двете дисциплини. При девойките до 16 години, Елена Главчева оглави класирането в първия спортен ден, само че малшанс във втория й отреди третото място. Милуш Панчев завоюва второ място и в двата спортни дни, а Иван Обецанов се окичи с бронзов орден след третото място в гигантския слалом при момчетата до 16 години.
Състезателите бяха отличени с награди до шесто място, общително подсигурени от Община Банско и домакините от компания „ Юлен “АД.

Призовете на спечелилите бяха връчени от Стойчо Баненски, кмет на община Банско; Кармела Фернандез, представител на Организационния комитет за детските надпревари на Международната федерация ски; Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки; Фатих Киячи, механически пратеник на състезанието; Виктор Гичев, рейс-директор на състезанието; Георги Попов, ръководител на ски клуб „ Юлен “; Костадин Мутафчиев, общински консултант и член на Комисия „ Младежки действия и спорт “ към Общински съвет – Банско, както и от дъщерята и внукът на Капи.

ФИС даде извънредно висока оценка за извършените стартове, като акцентира, че Банско е готово да бъде хазаин на детски надпревари от най-голям сан.
Отправяме поздравления към всички спечелили и благодарности към уредниците от Българска федерация ски и Юлен АД за сполучливо извършеното съревнование.

Източник: struma.com