Бристол Сити претърпя изпадане от Женската Суперлига след поражение с

...

Скобата на Мери Фаулър запазва Манчестър Сити начело на WSL и изхвърля Бристол Сити

Бристол Сити претърпя изпадане от Женската Суперлига след проваляне с 4-0 от Манчестър Сити в неделя вечерта, до момента в който кандидатите за купата останаха отпред в таблицата на лигата на шест точки пред Челси, откакто изигра два мача повече.

Гръмотевичният удар на Мери Фаулър през второто полувреме прекъсна упоритата невъзможност и австралийският национал вкара втория удар от центрирането на Лорън Хемп 15 минути преди края. Страданието на домакините се усложни минути по-късно, откакто Ейми Роджърс заби личната си врата, с цел да даде преднина от три гола на съперника им, преди Алекс Грийнууд да добави четвърти в края на добавеното време.

Виксънс, нараснали от Шампионата за дами предишния сезон и завръщащи се във висшата лига след двегодишно неявяване, се нуждаеха от победа над Сити, с цел да запазят очакванията си да останат живи в WSL, достижение, което изглеждаше обезсърчително на фона на техния връх от нула домашен победи до момента този сезон. Междувременно всичко друго...