Световната номер 1 Ига Швьонтек бе близо до сензационно отпадане

...

Швьонтек се спаси с големи мъки от ранно отпадане на Australian Open

Световната номер 1 Ига Швьонтек бе покрай сензационно отпадане още във втория кръг на Australian Open, само че въпреки всичко стигна до успеха против американката Даниел Колинс с 6-4, 3-6, 6-4. Полякинята изоставаше с два пробива и 1-4 в решаващия трети сет, само че сподели темперамент и класа, с цел да вземе пет следващи гейма и да запише 18-ти следващ триумф.

На 'Маргарет Корт Арина " двете тенисистки играха нападателен и рисков тенис, което докара до голям брой обрати и представление за публиката. И в трите елементи Колинс водеше с пробив, само че в последна сметка американката съумя да завоюва единствено един сет. В първата част тя дръпна с 3-1, само че по-късно Швьонтек влезе в добра серия и взе пет от идващите шест гейма, с цел да поведе в резултата. Четирикратната победителка в Големия шлем проби на старта на втори сет, само че по-късно Колинс стартира да господства и завоюва 10 от идващите 13 гейма, с цел да изравни сетовете и да дръпне с 4-1 в решаващата част. Тогава Швьонтек подвигна оборотите и взе пет поредни гейма, с цел да стигне до триумфа след три часа и 13 минути игра.