Столичният гранд постигна първа победа в последната си контрола на

...

16-годишен изпусна дузпа, но Левски най-после записа победа в Турция!

Столичният гранд реализира първа победа в последната си контрола на турска земя, откакто победи украинския Верес с 2:1. Марин Петков се разписа още в първата минута, 16-годишният Асен Митков пропусна дузпа, а Здравко Димитров вкара за " сините " през втората част.
Още в първата минута Левски откри резултата. Марин Петков съумя да пресече подаване сред бранителите на Верес, с цел да открадне топката и да излезе самичък против вратаря. Младокът резервира самообладание и с обмислен удар прати кълбото в мрежата - 1:0!
В средата на първото полувреме четирима играчи на Левски се озоваха в голова обстановка, която приключи с удар на Бари, само че защитник на Верес спря топката с ръка. Съдията отсъди дузпа, а зад бялата точка Станимир Стоилов избра да застане 16-годишният Асен Митков. Неговият удар обаче се оказа слаб и вратарят на Верес избави.
Левски пропиля още няколко отлични положения за гол, за което Верес ги наказа 44-ата минута. След корнер за Левски топката бе изгубена и последва бърза контраофанзива, при която Сезгийчук бе изведен самичък против Михайлов. Последва прекрасен финт, с който вратарят бе пратен на тревата, а Сезгийчук осъществя на празна врата - 1:1!
Три минути след подновяването на играта Верес остана с човек по-малко, откакто Кобак влезе доста жестоко в краката на Цунами и получи пряк червен картон . Треньорът на украинците се извини на Станимир Стоилов за грубото нарушаване и го помоли да вкара нов състезател на мястото на изгонения, а Мъри нямаше срещу, като срещата продължи при еднакъв брой играчи - 11 на 11.
В средата на второто полувреме Левски си върна преднината в резултата. Уелтон съумя да пробие през трима противникови играчи, с цел да откри Здравко Димитров на втора греда, а българинът се разписа във вратата на Верес - 2:1!
Мъри Стоилов употребява оставащото време от контролата за още ротации и опити, до момента в който Верес се опитваше да стигне до изравнително попадение, само че без действителни закани за вратата на Николай Михайлов.
Така в последната си контрола в Турция Левски реализира първа победа и ще се прибере в България, където следва още един надзорен мач преди началото на втория полусезон.

Стартовият състав на Левски: 13. Михайлов, 91. Михайлович, 23. Сонко, 5. Ван дер Каап, 6. Цунами, 10. Цонев, 30. Кръстев, 27. Митков, 88. Петков, 17. Уелтън, 19. Бари

ПРЕДИ СРЕЩАТА:
След четири равенства и една загуба Левски ще търси първа победа в Турция в последния си мач на турска земя. В предходната си среща " сините " записаха влиятелно тъждество с украинския гранд Динамо Киев, като сподели доста мощна игра.
Днес противникът на Левски е украинският Верес (Ровно), който е учреден през 1957 година. Първата промоция на клуба в елита на украинския футбол идва през 1992 година. Най-доброто достижение на „ Верес “ в украинската Висша лига е 6-то място през сезон 2017/18.
През сезон 1993/94 тимът от Ровно доближава и до ½ финалите в шампионата за Купата на Украйна. Верес е първенец на украинската Първа лига през предишния сезон и завоюва промоция за Висшата лига. След есенния дял на сегашния сезон тимът е на 9-то място във Висшата лига на Украйна.
Източник: sportlive.bg