Стилияна Николова спечели още два златни медала на Световната купа

...

Стилияна Николова стана шампионка на обръч и на топка на Световната купа в София

Стилияна Николова завоюва още два златни медала на Световната купа по художествена гимнастика, която се организира в " Арена София ", а ансамбълът остана на седмо място на финала с пет обръча.

Възпитаничката на Валентина Иванова, която стана шампионка в многобоя, изигра ослепително съчетанията си и получи най-високите оценки в двата финала - 33.800 точки за осъществяването си на обръч и 35.000 точки на топка. Така тя има три златни оценки от три вероятни досега, а по-късно ще играе на бухалки и на лента.

На обръч среброто взе Ася Ади Кац (Израел) с 33.600 точки, а трета се подреди международната шампионка София Рафаели (Италия) с 32.600 точки.

Втората българка на финала на обръч Ева Брезалиева приключи на седма позиция, откакто позволи сериозна неточност - излизане на апарат отвън терена, поради което получи 28.750 точки.

На топка Рафаели се класира втора с оценка от 33.150 точки, а трета е Тахмина Икромова (Узбекистан) с 31.750 точки.

При ансамблите на финала с пет обръча гимнастичките на България останаха на седмо място.

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова, които станаха първи в многобоя нощес, през днешния ден позволиха няколко неточности и бяха оценени с 30.600 точки. Българките към момента не могат чисто съчетанието си с обръчи.

Златото взе Италия с 34.850 точки, Израел с 34.700 и Франция с 33.400 точки.

По-късно през днешния ден са финалите на бухалки и на лента при дамите, както и на три ленти и две топки при ансамблите.