Шампионите от Интер разбиха с 5:0 Фрозиноне в 36-ия кръг

...

Интер се върна към победите с разгром срещу Фрозиноне

Шампионите от Интер разрушиха с 5:0 Фрозиноне в 36-ия кръг на Серия А, а домакините усложниха обстановката си в борбата за оцеляване в елита. Три кръга преди края на сезона общо шест тима са въвлечени в битката за оцеляване, като единственият сигурен изпадащ е Салернитана. Интер пък има към този момент 92 точки, само че единствено с два оставащи до края няма по какъв начин да прескоми границата от 100.

Лаутаро Мартинес постави завършек на головата си суша, разписвайки се в 80-ата минута за 4:0. Таджон Бюканън пък стана първият канадец, който вкарва гол в елита на италианския футбол, разписвайки се за 0:3 13 минути преди края.

Домакините от Фрозиноне сега са на 16-о място в класирането с два мача идни, до момента в който останалите тимове са с по три. Също по този начин провалянето през днешния ден постави завършек на серията на отбора на Еузебио ди Франческо от шест мача без загуба. / БТА