Според правителството на американския президент Джо БайдънДжо Байдън (Джоузеф Робинът

...
Според правителството на американския президент Джо БайдънДжо Байдън (Джоузеф Робинът
Коментари Харесай

Вашингтон пост: За Китай би било глупост да въоръжава Русия

Според държавното управление на американския президент Джо Байдън  Джо Байдън Джо Байдън (Джоузеф Робинът Байдън) е американски политик. Джо Байдън е роден на 20 ноември 1942 година в Китай обмисля да достави оръжия на съветските сили в Украйна, написа в публицистичен материал в. " Вашингтон пост ". Този ход, в случай че бъде утвърден от китайския водач Си Цзинпин, би бил голяма неточност освен от позиция на интернационалната сигурност и благополучие, само че и от позиция на ползите на Пекин, добави американското издание, представено от Българска телеграфна агенция.    
Всичко по тематиката: Руската инвазия в Украйна 9778
Светът към този момент бе застигнат от неподходящите последствия на разрушителната война на Владимир Путин  Владимир Путин Владимир Путин - съветски политик. Роден на 7 октомври 1952 година в Ленинград, в този момент Санкт-Петербург. През. Досега Китай умно спазваше отдалеченост, като единствено говореше за партньорството с Русия, а на процедура се съобразяваше до огромен степен със западните наказания. Въпреки молбите на Кремъл за оръжия Китай към този момент доставя на Русия единствено защитни детайли, като да вземем за пример каски и бронежилетки. В същото време Пекин се възползва от интернационалната изолация на Москва, с цел да купува на ниска цена съветски газ и с цел да усили търговията с Москва.

Си Цзинпин не осъди нахлуването на съветските сили в Украйна, само че все пак изигра значима роля, като предизвести Путин да не употребява нуклеарни оръжия в Украйна. Ако Пекин изостави политиката си на проруска индиферентност, това ще докара до по-голяма борба със Съединените щати и ще сложи Китай в състояние освен на противник на Съединени американски щати, само че и на застрашителен съперник в най-големия спор в Европа след Втората международна война, означи " Вашингтон пост ".

Каквото и да си мисли Пекин, че може да реализира, като достави оръжия на Москва, ясно е, че новите оръжия и муниции ще дадат опция на Русия да пролива още кръв, да унищожава още инфраструктура, да срутва още градове и да лишава живота на още хора в Украйна. Това би сложило Китай в ролята на интернационален изверг. Освен това по този метод ще бъде дискредитирана отколешните изказвания на Пекин, че държавните граници не трябва да се нарушават, и би уронило престижа му в Южното полукълбо. Подобен ход би предизвикал недоволството на Индия, Бразилия и на други разрастващи се страни, които се пробват да останат неутрални.   

Това би била единствено една от неподходящите последствия за Пекин, в случай че реши да въоръжава съветските сили в Украйна. Подобно решение би се отразило на комерсиалните връзки на Китай с доста страни по света и евентуално би довело до вълна от западни наказания, които биха изострили съществуващите стопански проблеми в Китай, посочи " Вашингтон пост ". Правителството на Байдън и европейските му съдружници към този момент предизвестиха, че би имало подобен отговор.

Дългосрочните ползи на Китай са доста по-зависими от връзките със Запада, в сравнение с от тези с Русия. Търговията на Пекин със Съединени американски щати и Европа би била изложена на риск от наказания, в случай че Китай налее масло в огъня на спора в Украйна.   

" Защо тогава Си Цзинпин би поел риска да въоръжава Русия ", пита " Вашингтон пост " и се пробва да даде отговори на този въпрос.  

" Едно допустимо пояснение ", написа още американското издание, е, че китайските водачи са решили да създадат стратегически отвод от глобализацията и от ангажираността със Запада.

Друго допустимо пояснение е, че има възможност Китай да счита удължаването на спора за потребно, защото по този метод Съединени американски щати и Европа отклоняват вниманието и ресурсите си.
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР