Славия спечели с 1:0 домакинството си на Арда от 25-тия

...

Славия излъга Арда

Славия завоюва с 1:0 семейството си на Арда от 25-тия кръг на първа футболна лига. Единственото попадение в срещата вкара Йон Бакеро в 66-ата минута.

В началните минути от дуела метеорологичните условия в Овча Купел бяха много тежки. Заваля мощен дъжд, съпроводен от градушка. Все отново основният арбитър Васимир Ел-Хатиб реши, че няма причина да стопира игровите дейности. Теренът обаче се наводни и в някои елементи от него топката се спираше в създалите се дребни локви.

През втората част „ белите “ съумяха да стигнат до победния гол. Секунди преди попадението Емил Виячки и Петко Ганев си удариха главите. Впоследствие Ганев беше бинтован, а бранителят на Славия откаран в болница. След триумфа Славия е 5-и с актив от 36 точки, до момента в който Арда е на деветата позиция с 28 пункта.
Секунди преди финалния съдийски сигнал Ерол Дост изблъска Лъчезар Котев при спряла игра. Прехвърчаха искри сред част от футболистите, само че реферът съумя да предотврати по-големи ексцесии.
Източник: bnr.bg