Славия победи Черно море с 2:0 в първия мач от

...

Черно море загуби и не успя да развали прокобата срещу Славия

Славия победи Черно море с 2:0 в първия мач от XVIII кръг на Първа лига на Националния стадион " Васил Левски " в София.

Така " моряците " не съумяха да скапват прокобата и към този момент в четвърти мач подред в елита нямат победа против " белите " - две загуби и два равни. Загубата постави също завършек на сполучливата серия на варненци от три следващи победи на непознат терен.

Двата тима играха на измит, само че хлъзгав и подъл терен, при студено време - минус 1 граудса, и дребен снеговалеж.

Варненци започнаха по-активно. Антон Огнянов шутира от фаул в навън, а малко по-късно засече центриране от фаул на Зехиров, само че от близко под ъгъл би край гредата.

В 18-ата минута Зехиров насочи първия прецизен удар към една от вратите - той стреля от фаул, само че вратарят на домакините улови.

В 20-ата минута Калоян Кръстев насочи от няколко метра топката над вратата на гостите.

В 32-рата минута Андреа Христов фаулира до ъгъла на огромния пеналт откъсващия се самичък Сукуна и получи жълт картон. Мариян Огнянов центрира и Илия Миланов отправи кълбото с глава настрана.

В 45-ата минута Славия поведе с хубав гол на Иван Минчев. Последният шутира без подготовка с левачката от границата на огромния пеналт и заби топката в десния горен ъгъл - 1:0. Халфът отпразнува попадението, откакто се хвърли в снега край пистата.

В началото на второто полувреме Черно море бе нападателен, атакуваше и търсеше изравнителен гол.

В 54-ата минута Зехиров насочи майсторски фалцов удар, Стергиакис се разтегна и със сетни старания мазета в корнер.

В 78-ата минута вратарят на Черно море избави сериозен шут на Емил Мартинов.

Две минути по-късно Марек Кузма се завърна на терена, откакто смени Мариян Огнянов.

В 83-тата минута Галин Иванов пое отскочилата от крайници на Жоро Илиев топка след пас на Стефан Велев и с мощен удар с левия крайник я насочи под гредата - 2:0.

СЛАВИЯ (4-2-3-1):  32. Антониос Стергиакис, 2. Димитър Буров, 13. Стефан Велков, 55. Андреа Христов, 66. Омар Абуд, 77. Стефан Велев, 27. Емил Мартинов (89 - 27. Владо Узунов), 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев (73 - 8. Славчо Шоколаров), 14. Ивайло Димитров (59 - 11. Чигози Мба), 19. Калоян Кръстев
Старши треньор: З. Загорчич

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1):   33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 19. Илия Миланов, 23. Илияс Хасани, 73. Ондрей Сукуп, 6. Александър Цветков, 21. Георги Илиев, 81. Антон Огнянов (61 - 97. Минков), 18. Атанас Зехиров, 22. Мариян Огнянов (80 - 29. Кузма), 11. Амаду Сукуна (60 - 34. Минчев)
Старши треньор: Ем. Луканов

СЪДИЯ:  Георги Кабаков

ЖЪЛТ КАРТОН: Буров, Христов/Зехиров, Илиев

СТАДИОН:   “Васил Левски "

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

Източник: petel.bg