Славия допусна поражение с 0:1 при гостуването си срещу Арда

...

Втора загуба за Славия през сезона след две греди, отменена дузпа и вратарска грешка

Славия позволи проваляне с 0:1 при гостуването си против Арда Кърджали в среща от осмия кръг от шампионата.

Две греди, анулирана дузпа и вратарска неправилност на Светослав Вуцов в самия завършек на срещата костваха скъпо на “белите ”, които позволиха още една загуба през новия сезон.

Славистите започнаха по-силно и в четвъртата минута завърналият се в титулярния състав Иван Минчев стреля от границата на наказателното поле, само че топката в гредата. Ахмед Ахмедов доближи първи до топката и я пусна над стража Анатоли Господинов. Вратарят закачи нападателя с крайници и Ивайло Стоянов отсъди дузпа. След повече от петминутно разглеждане на обстановката реферът анулира решението си и сподели жълто картон за симулация на Ахмедов.

В 16-ата минута Ахмедов беше изведен от Кемело Нгуена на голова позиция в наказателното поле, само че стреля едва и не съумя да открие резултата.

Малко преди края на първата част Тасев завоюва фаул пред наказателното поле на домакините, само че Георги Вълчев шутира мощно над напречната греда.

През второто полувреме двата тима заложиха на по-сигурната игра в отбрана, което се отрази на офанзивата и ситуациите пред двете порти доста понижиха. В 75-ата минута Иван Минчев стреля отдалеко след композиция с Тасев, само че Господинов улови. Пет по-късно Ковачев овладя в наказателното поле на Славия и шутира неопределено по земя.

В 84-ата минута влезлият като запаса Кристиян Добрев направи независим пробив и насочи страховит шут от към 20 метра, само че топката спря в дясната греда. Последва нов удар на Людовик Соарес, само че Господинов мазета в корнер.

Домакините дадоха отговор със отдалечен опит от фаул на Иван Тилев, който беше избавен от Вуцов.

Стигна се до спомагателното време на дуела, когато след неточност Ертан Томбак извърши нарушаване на границата на наказателното поле. Иван Тилев се разписа за крайното 1:0 след мощен удар, изненадал неубедителния Светослав Вуцов, който беше тръгнал да покрива другия ъгъл.

Поражението е второ за Славия през новата акция. “Белите ” имат актив от 12 точки след шест изиграни срещи.

На мача в Кърджали старши треньорът Златомир Загорчич не можеше да разчита на опитния Галин Иванов и младия Кристиян Стоянов.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Константин Чешмеджиев (87-Веницслав Керчев), Людовик Соарес, Кемело Нгуена, Георги Вълчев, Иван Минчев (78-Ерол Дост), Тони Тасев, Емил Стоев (66-Кристиян Добрев), Ахмед Ахмедов (87-Мартин Сораков)

фотография: sportal.bg
Източник: novinata.bg