Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 4-а победа в първата

...

Нефтохимик с труден обрат срещу Пирин в Суперлигата

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 4-а победа в първата осмица на Суперлигата. Момчетата на Николай Желязков обърнаха и надвиха доста мъчно като посетители над Пирин (Разлог) с в мач от 8-ия кръг, игран довечера.

Двата тима се срещнаха за повторно през последните два дни, откакто в петък се изправиха един против различен в 3-ия кръг на шампионата за Купата на България, когато бургазлии завоюваха с 3:0 гейма. Така Нефтохимик е на 4-о място във краткотрайното класиране с 10 точки след 4 победи и 2 загуби. Пирин пък завоюва първата си точка за сезона, като остава на последното 8-о място без победа досега и 6 загуби.

През седмицата първенците ще изиграят един отсрочен мач - посещение на ЦСКА. Срещата е във вторник (2 февруари) от 18,00 часа. В постоянния 9-и кръг пък Нефтохимик ще бъде посетител на Хебър (Пазарджик) в огромното дерби, до момента в който Пирин ще гостува на Марек Юнион Юнион в Дупница. И двата дуела са в събота (6 февруари).

Първата част започва мощно за гостите от Нефтохимик, след което играта продължи равностойно. Впоследствие, бургазлии поеха самодейността изцяло и поведоха след 25:18. Двата тима бяха с изравнени сили при започване на втория гейм. Домакините от Пирин, обаче, набраха инерция и дръпнаха, като резервираха темпото доникъде. Шампионите вкараха конспирация за малко, само че разложани съумяха да завоюват частта след 25:23.

Доста оспорван бе третия гейм, в който играчите на Северин Димитров водеха през по-голямата част от времето. В самия край, когато Пирин предвкусваше триумфа, Нефтохимик навакса изоставането си, като даже имаше три геймбола. Борбата продължи, само че в последна сметка Пирин измъкна гейма след 31:29. Пирин имаше преимущество доникъде на решителния четвърти гейм, само че 13-а точка бе преломен миг. Нефтохимик изравни и обърна резултата и по този начин вкара мача в тайбрек след 25:21. Там играта продължи под диктовката на първенците от Нефтохимик, които не позволиха огромна опозиция и се поздравиха с успеха след 15:7 и 3:2.

Най-полезен за Нефтохимик бе Денис Карягин с 24 точки (3 блока 60% успеваемост в офанзива и 52% положително посрещане), а Мирослав Градинаров добави още 20 точки (4 блока, 1 ас и 44% успеваемост в атака) за успеха. Но за MVP на мача бе разгласен Николай Колев, който приключи с 15 точки (4 блока и 91% успеваемост в атака) за триумфа.

За домакините от Пирин Александър Симеонов завърши с 21 точки (3 блока, 4 аса, 35% успеваемост в офанзива и 65% положително посрещане).

ПИРИН: Стилиян Асенов 1, Мартин Юруков, Александър Симеонов 21, Благовест Катранджиев 12, Красимир Гайдарски 8, Стивън Димитров 4 - Христо Колев-либеро (Петър Петров 15, Кристофър Петров, Константин Нечев 4, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 6, Мирослав Градинаров 20, Денис Карягин 24, Златко Кьосев 17, Илия Петков 12, Николай Колев 15 - Ивайло Лалов-либеро (Венцислав Трифонов, Валентин Братоев, Стефан Георгиев, Мартин Пенев, Теодор Салпаров-либеро 1)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.
Снимки: Национална Волейболна Лига/National Volleyball League