Шампионът на Саудитска Арабия Ал Итихад победи тунизийския Сфаксиен с

...

Бензема вкара на тунизийци и прати Ал Итихад на 1/4-финал

Шампионът на Саудитска Арабия Ал Итихад победи тунизийския Сфаксиен с 1:0 в мач от втория кръг в група А на Арабската Купа на Шампионите и по този метод се класира за четвъртфиналите на шампионата.

В воин за саудитците още веднъж се трансформира Карим Бензема, който и в първия кръг наказа тим от Тунис в лицето на Есперанс, който бе надвит с 2:1. Така Ал Итихад има 6 точки в актива си кръг преди края, втори е Ал Шота от Ирак с 4, Есперанс е с една, а Сфаксен с 0.

В 63-ата минута на срещата падна единственото попадение. Абдулразак Амдала смъкна с глава към Карим Бензема към точката за дузпата, а носителят на „ Златната топка “ бързо се ориентира, с цел да нанесе удар и благодарение на десния непряк дирек се разписа.
Източник: novsport.com