Шампионът на Ориндж Боул Иван Иванов спечели историческа първа титла

...

Нов исторически успех за Иван Иванов

Шампионът на " Ориндж Боул " Иван Иванов завоюва историческа първа купа при юношите на шампионата от категория J100 в Манакор (Испания).

14-годишният българин победи на финала представителя на домакините от Испания Рафаел Йодар с 3:6, 6:4, 6:4.

По този метод младата българска вяра записа следващия исторически триумф в кариерата си досега, откакто в края на предишния сезон победи в най-престижната конкуренция за юноши " Ориндж Боул ".

Изключително основен за изхода на дуела се оказа вторият сет, в който Иванов обърна резултата от 0:3 гейма.

Преди този мач Иван реализира четири победи със единствено един изгубен сет - на полуфиналите против Фридерик Васиутински от Полща (17 г.) – 6:3, 5:7, 6:1.

Преди това той отстрани Тимур Биелдугин от Украйна (18 г.), Уго Соарес от Франция (18 г.) и Матео Мораси от Испания (16 г.), като в тези три срещи не загуби сет.
Източник: novsport.com