Шампионът Лудогорец сензационно загуби от Локомотив (Пловдив) с 0:1 в

...

Локо шокира шампиона с късен гол в Разград

Шампионът Лудогорец сензационно загуби от Локомотив (Пловдив) с 0:1 в среща от третия кръг на Първа лига. " Орлите " на три пъти нацелиха гредите и бяха обезсърчени от вратаря Мартин Луков, отразил голям брой удари. Резервата Филип Михалевич (86) пък донесе трите точки за " смърфовете " след неточност на Форстър в края, добавя Блиц.

През първата част дейностите се водеха най-вече в половината на гостите, а „ орлите “ на два пъти нямаха шанс и целеха гредите. Още в 5-ата минута Вандерсон шутира от далечна отдалеченост и топката срещна лявата странична греда. Две минути по-късно Лукас Саша насочи прекрасен удар от към 20 метра и Мартин Луков направи ужасно избавяне. В 21-ата минута Луков се намеси след удар на Вандерсон, който две минути по-късно засече центриране на Лукас Саша и прати топката над вратата.

В 28-ата минута Густаво Кампаняро изведе Лукас Саша, който насочи удар от придвижване и откри левия непряк дирек. До края на полувремето „ смърфовете “ съумяха да блокират всички опити за удар на домакините и да се отдръпват на отмора без позволен гол.

Две минути след началото на второто полувреме съдията Станислав Тодоров уточни бялата точка за игра с ръка на Йосип Томашевич, само че Клаудиу Кешеру пропусна дузпата, откакто Мартин Луков отрази удара му. Малко по-късно удар на влезлият като запаса секунди по-рано Жоао Пауло мина настрана от вратата на Луков. Същото стори и Марселиньо в 58-ата минута след шут от далечна отдалеченост. Пет минути по-късно Луков още веднъж се намеси уверено след удар от придвижване на Кешеру, изведен отлично от Лукас Саша. В 65-ата минута защитата на гостите позволи неточност, топката удари в ръката Петрович и стигна до Кешеру, чийто удар бе блокиран от Езе. След още три минути и Вандерсон опитва шанса си с удар отдалеко, само че отново Луков се намеси и мазета в корнер.

В 85-ата минута Мартин Луков боксира топката след удар на Марселиньо, а секунди по-късно се стигна до неочакван гол в отстрещната врата.  Форстър сбърка, резервата Михалевич му открадна топката и от дребен ъгъл вкара за 0:1 .Две минути по-късно след поредност от рикошети в наказателното поле топката стигна до Швиерчок, само че след удара на поляка кълбото срещна напречната греда. До края на мача не се стигна до голове и Локомотив завоюва на " Лудогорец Арена "./
Източник: petel.bg