Шампионът Байерн Мюнхен победи гостуващия Фрайбург с 3:0 в среща

...

Байерн на 2 точки от върха в Германия

Шампионът Байерн Мюнхен победи гостуващия Фрайбург с 3:0 в среща от седмия кръг на Бундеслигата и се изкачи на трето място, на две точки зад водача Байер Леверкузен.

Два гола за триумфа вкара Кингсли Коман, а един добави Лерой Сане. Победата на Леверкузен с 3:0 над Кьолн оказа напън върху преследвачите, само че баварците си свършиха работа над Фрайбург.

Домакините имаха шанс в 12-ата минути, когато центриране отдясно на Коман трансферира вратаря Ноа Атуболу и влезе под гредата. Вратарят не можа да направи нищо за втория гол на Сане, кото получи съвършен пас от Хари Кейн. Коман направи 3:0 в 85-ата минута.

Още един гол на Лерой Сане в 44-ата минута беше анулиран поради засада след интервенция на системата за видеоарбитраж ВАР.

Байерн има 17 точки на третото място, а Фрайбург е осми с 10.
Източник: novsport.com