Шахтьор Донецк победи Барселона с минималното 1:0 в мач от

...

Шахтьор Донецк постигна изненадващ успех над Барселона

Шахтьор Донецк победи Барселона с минималното 1:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Шампинска лига. Данило Сикан означи победното попадение на " Фолкспаркщадион " в Хамбург.

До почивката първенецът на Испания се задоволи с владението на топката, само че символичните домакини бяха по-опасни в напред във времето. Възпитаниците на Марино Пушич поведоха в резултата в 40-ата минута. Данило Сикан засече с глава центриране в наказателното поле на Гиорги Гочолеишвили.

След почивката играчите на Шави Ернандес стигнаха до единствения си прецизен удар в дуела, който не затрудни Дмитро Ризник. Невертон можеше да направи успеха по-изразителна, само че негово попадение не бе зачетено поради засада.

Барселона остава на върха в класирането в група " Н " с актив от 9 точки. Шахтьор Донецк заема 3-ата позиция в подреждането с 6 пункта. По-късно довечера е другият дуел от групата сред Порто и Антверп.