Севиля победи гостуващия Леганес в двубой от 15-ия кръг на

...

Севиля на точка зад Реал , ВАР се намеси в поредна битка на отбора

Севиля победи гостуващия Леганес в дуел от 15-ия кръг на испанското футболно състезание. Домакините се постановиха с минималното 1:0 над съперниците си.

Единственото попадение осъществя Диего Карлос през второто полувреме.

В 31-ата минута Хесус Навас получи брилянтен пас в пеналта, само че прати топката настрана от вратата.
 Севиля победи с 2:0 Карабах в Лига Европа
Севиля не пусна облага на азербайджанци

Селекцията на Хулен Лопетеги завоюва с 2:0

Две минути преди паузата домакините вкараха гол, само че той бе анулиран от ВАР, поради засада.

В 63-ата минута Севиля въпреки всичко стигнаха до постоянно попадението. След рикошет в наказателното поле, Диего Карлос се оказа най-съобразителен и вкара за 1:0.

В самия завършек на срещата имаше подозрения за дузпа в интерес на гостите, само че след намесата на ВАР стана ясно, че те са неоснователни.

С този триумф севилци се изкачиха на второто място в класирането, като са на точка зад водача Реал (Мадрид), само че имат и мач допълнително от " кралете ", а в това време цели два от третия Барселона. Леганес остава твърдо на последното място.