Северна Македония шокира футболния свят и най-вече Италия, печелейки с

...

Северна Македония изхвърли Италия от световното по футбол

Северна Македония шокира футболния свят и най-много Италия, печелейки с 0:1 решителния бараж против " Адзурите " за класиране на Мондиал 2022. Гостите от Македония доближиха до триумфа надълбоко в добавеното време с гол на Александър Трайковски. По този метод южната ни съседка се класира за финалния плейоф за класиране на международното състезание в Катар, където ще се изправи против Португалия, до момента в който настоящият европейски първенец за втори следващ път ще пропусне планетарния шампионат.

Останалите резултати от мачовете нощес:

Португалия - Турция 3:1

Уелс - Австрия 2:1

Швеция - Чехия 1:0 след продължения

Два от полуфиналите не се изиграха поради войната в Украйна. В първия Полша се класира непосредствено, откакто Русия бе осъдена, а другият сред Шотландия и Украйна е отсрочен.

Финалните дуели по стратегия са на 29 март, а те са:

Португалия - Северна Македония

и Швеция - Полша

За третия към момента няма изясненост за датата, само че в него би трябвало да играят Уелс и спечелилият от дуела Шотландия - Украйна.

Победителите в тези три финала се класират за международното състезание.
Източник: moreto.net