Серхио Рамос изравни постижение на Фернандо Йеро. Капитанът на Реал“

...

Серхио Рамос изравни рекорд в Испания

Серхио Рамос изравни достижение на Фернандо Йеро. Капитанът на „ Реал “ (Мадрид) и испански национал Рамос се разписва в 15 разнообразни сезона в Примера дивисион, като Йеро има същия връх.

Защитникът на европейския клубен първенец вкара от дузпа първия гол за „ Реал “ при успеха над " Жирона " като посетител с 4:1 късно нощес.

Каталунският отбор откри резултата в 17-ата минута след попадение на Борха Гарсия. Серхио Рамос и Карим Бензема обърнаха резултата с две дузпи. В 59-ата минута Гарет Бейл вкара трети гол, а Бензема 10 минути преди края оформи крайния резултат.

Легендата Фернандо Йеро носи екипа на мадридския клуб сред 1989 и 2003 година. Серхио Рамос мина в „ Реал “ (Мадрид) през 2005 година, като към този момент има 56 попадения с екипа на " белите ".

Първият гол на Рамос за столичани е през есента на 2004 година в дуел против „ Реал Сосиедад “. Фернандо Йеро и Серхио Рамос са единствените двама бранители в испанския футбол с осъществени голове в 15 разнообразни сезона.
Източник: bnr.bg