Септември (Тервел) елиминира гостуващия му Беласица (Петрич) с 1:0 в

...

Септември поднесе сензацията, отстранявайки тим от Втора лига

Септември (Тервел) отстрани гостуващия му Беласица (Петрич) с 1:0 в предварителния кръг от шампионата за Купата на България.

Георги Георгиев обезпечи паметната победа за домакините в 38-ата минута, когато осъществя с глава след центриране отляво на Димитър Михалев. Първата заплаха в мача беше пред вратата на Беласица, в 8-ата минута, когато Кристиан Пешков стреля с глава, само че петричкия пазач със забележителен инстикт избави. Постепенно втородивизионния отбор взе самодейността и потегли в офанзива.

Най-чистата им голова опция до почивката беше в 30-ата минута, когато след прострелно центриране всички се разминаха с топката.

През втората част, играта се водеше в половината на Септември. Тервелският отбор обаче устоя и продължава напред в шампионата.