Септември София 2 : 1 Ботев (Пд) 68′ ГОЛ! Симеон

Септември - Ботев : 2:1, Симеон Александров бележи

Септември София

2: 1

Ботев (Пд)
 68′
ГОЛ! Симеон Александров! Столичани проведоха бърза контра и топката стигна до Красимир Станоев. Той напредна добре и пусна прелестен извеждащ пас към Александров, който излезе очи в очи с Ханкич и прати топката във вратата. Останаха подозрения за засада и съдията Волен Чинков се съветва с ВАР. Повторенията обаче демонстрираха, че нападателят на Септември издебна точния миг, с цел да изскочи зад отбраната.
57′
Мартин Стоянов опитва шанса си с удар от далечно разстояние. Топката не намира рамките на вратата.
50′
Асен Георгиев от Септември София стреля с глава към задачата, само че ударът му бе блокиран.
48′
Асен Георгиев получава жълт картон за оборване на съдийско решение.
47′
Хидайет Ханкич излезе неразчетено и извърши нарушаване против Мартин Петков.
46′
Начало на втората част.
45′
Край на първото полувреме.
43′
Красимир Станоев! Футболистът бе изведен по прелестен метод очи в очи с Хидайет Ханкич. Той напредна и избра да комбинира със Симеон Александров, който се намираше отляво. Решението му бе неправилно и отбраната на Ботев пресече подаването на халфа.
 Снимка 609769
Източник:
41′
Джеймс Ето`о получава жълт картон.
38′
Лошо усещане прави теренът на " Васил Левски ". Тревата наподобява в недобро положение и нявсякъде се виждат жълтеникави петна. Прекалено доста тимове употребяват националния стадион за домакинските си мачове.
34′
ГОЛ! Дилан Мертенс!  Красиан Колев пусна прекрасен извеждащ пас към Антоан Бароан. Той откри Мертенс, който овладя добре в пеналтерията и стреля от дребен ъгъл, промушвайки топката около Димитър Шейтанов.
25′
Антоан Бароан се размина на сантиметри с топката след безредие в наказателното поле при центриране от корнер и не съумя да я засече от рискова непосредственост до вратата.
20′
ГОЛ! Мартин Петков! Какво безредие в пеналтерията... Септември извърши корнер, при който Асен Георгиев стреля с глава, а топката рикошира подло в гърба на Па Конате. Антоан Бароан с глава под паника почисти от голлинията, докато Хидайет Ханкич се хвърляше да избави удара. Кълбото стигна Мартин Петков и в последна сметка съумя да вкара топката с глава във вратата на Ботев.
13′
Играчите на двата тима не престават да лутат и да подхващат прибързани дейности, пробвайки се да поемат контрола на мача.
 Снимка 609770
Източник:
8′
Мартин Ачков центрира от свободен удар. Защитата на пловдивчани обаче се оправи със обстановката.
6′
Джаспър ван Хертъм получава жълт картон.
2′
На трибуните на стадион " Васил Левски " са Димитър Бербатов и Мартин Петров.
 Снимка 609765
Източник:
1′
Начало на мача.
Състав 12. Димитър Шейтанов 13. Хидайет Ханкич 5. Асен Георгиев 3. Па Конате 10. Димитър Костадинов 4. Виктор Генев 4. Иван Георгиев Арсов 5. Красиан Колев 26. Константин Чешмеджиев 6. Дилан Мертенс 20. Красимир Станоев 11. Антоан Бароан 3. Мартин Петков 15. Джеймс Етоо 11. Мартин Ачков 17. Николай Минков 14. Мартин Стоянов 18. Самюел Супрайен 18. Петър Чуич 24. Джаспър Хертъм 17. Симеон Александров 31. Уме Емануел Треньор Светослав Петров Бруно Балтазар Резерви 1. Иван Василев 1. Георги Аргилашки 7. Айкут Рамадан 33. Стефан Смъркалев 6. Атанас Кабов 9. Мартин Секулич 9. Валентин Йосков 16. Самюел Акере 23. Йоан Гаврилов 27. Атанас Чернев 13. Мартин Николов 28. Мартин Христов 19. Митко Митков 30. Димитър Папазов 15. Кубрат Йонашчъ 34. Добромир Павлов 24. Захари Атанасов
Отборите на Септември (София) и Ботев (Пловдив) се изправят през днешния ден от 17,30 часа на националния стадион " Васил Левски " в дуел от 23-ия кръг на efbet Лига.

И двата отбора заемат места в долната половина на таблицата. Септември е 13-и с 19 точки, до момента в който гостите са десети с 26. В последните си два мача Ботев записа победи против Берое и Черно море.

Двубоят ще е първи за пловдивчани след раздялата с огромната звезда на отбора Тодор Неделев, който беше продаден на Лудогорец в последния ден на трансферния прозорец. Мачът също по този начин ще е генерална подготовка за дербито на Пловдив против Локомотив. Септември от своя страна също се завърна на победния път, като победи Берое като посетител с 2:1.
 Феновете на Ботев (Пд) съвсем изкупиха билетите за огромното дерби

За по-малко от 24 часа

До този миг двата отбора са изиграли 11 мача между тях в елита. Ботев има позитивен баланс - 6 победи, 2 равенства и 3 загуби. Головата разлика е 21-10 в интерес на ботевистите.