Седмица след загубата от Ливърпул Манчестър Сити се върна към

...

Холанд и Де Бройне изведоха Сити до нова победа

Седмица след загубата от Ливърпул Манчестър Сити се върна към успехите във Висшата лига. Сити надделя Брайтън с 3:1 след два гола на Ерлинг Холанд и един на Кевин де Бройне.

Холанд откри в 22-ата минута, а в 43-ата вкара от дузпа за 2:0.. Освен това той има гол в седем следващи семейства. За последно това реализира Серхио Агуеро през 2018 година
В началото на втората част Брайтън понижи с попадение на Леандро Тросар. Кевин Де Бройне обаче оформи крайното 3:1 в 75-ата минута. Гостите към този момент пет мача нямат победа – откогато Греъм Потър напусна, с цел да поеме Челси.

Манчестър Сити се приближи на точка от водача – 26 против 27. Арсенал обаче е с мач по-малко – аудиенция на Саутхемптън в неделя.
Източник: flashnews.bg