Седмица след забележителната победа над Хофенхайм тимът на Борусия (Мьонхенгладбах)

...

Гигантът Вестергор пак помогна на Гладбах в точния момент

Седмица след забележителната победа над Хофенхайм отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) едвам се избави от домакинско проваляне против Майнц 05. Двубоят приключи 1:1, с което “жребчетата” пропуснаха опцията да се изкачат в класирането.

Те не бяха надалеч от загубата, тъй като “05” направиха доста мощно първо полувреме, в което вкараха два гола, въпреки единият да не беше приет. В 19-ата минута другояче постоянният вратар на Борусия Ян Зомер се остави да бъде надскочен от Абду Диало и топката спря в мрежата. 20 минути по-късно Левин Йозтунали го наказа за повторно, само че попадението вярно не беше зачетено след потребление на технологията “Видеоасистент рефер”, защото при офанзивата имаше нарушаване против Матиас Гинтер.

През второто полувреме Гладбах се избави, с помощта на следващия гол на Яник Вестергор. Централният бранител употребява габаритите си и се извиси над всички в 67-ата минута, с цел да забоде кълбото за 1:1.
Schluss. Borussia und Mainz trennen sich mit 1:1. #BMGM05 pic.twitter.com/CyDiqrEIVL
— Borussia (@borussia) November 4, 2017

Майнц остава единствено с три победи на своята сметка и е обратно в класирането.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 11 кръг, събота 4 ноември  Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1краен резулат  Майнц 05