Съвсем малко остава до голямото дерби на 13-ия кръг във

...

Поглед назад: ето какво се случи в последния мач между Ман Сити и Ливърпул

Съвсем малко остава до огромното дерби на 13-ия кръг във Висшата лига, а точно срещата сред Манчестър Сити и Ливърпул. „ Гражданите “ влизат в конфликта като водач в шампионата, до момента в който най-близо до тях е точно отборът на Юрген Клоп.

Много са въпросителните преди дербито, като дали Ерлинг Халад ще вземе присъединяване в него, откакто пропусна последния мач на Норвегия поради лека контузия. Със сигурност обаче другата звезда на „ жителите “ Кевин де Бройне ще изпусне срещата. Кадровите проблеми за Клоп са много, в Ливърпул отсъстват Тиаго, Байчетич, Къртис Джоунс, Анди Робъртсън, а под въпрос са играчи като Райън Гравенберх и Ибрахима Конате.

Какво обаче се случи в предния конфликт сред двата тима?

Датата е 1-и април 2023-а година, а мачът е от 29-ия кръг на британското състезание. Тогава още веднъж Манчестър Сити е хазаин. Мърсисайдци нанасят първия удар, откакто в 17-ата минута Диого Жота отбелязва за 1:0. Следва изравнителен гол на Хулиан Алварес през първото полувреме, а през второто възпитаниците на Пеп Гуардиола си заслужиха успеха, вкарвайки още три безответни гола.

Предстоящият конфликт сред двата отбора е в събота, 25-и ноември, от 14:30 часа и дава началото на кръга във Висшата лига.

Гледайте видеото, с цел да си припомните последния мач сред Сити и Ливърпул.