Отборът на Ал Хилал спечели за 19-ти път титлата в

...

Ал Хилал стана шампион на Саудитска Арабия по футбол за 19-ти път в историята си

Отборът на Ал Хилал завоюва за 19-ти път купата в шампионата на Саудитска Арабия по футбол.

Три кръга преди края най-успешният тим в локалния шампионат е неосъществим на върха в класирането с 89 точки, с 12 повече от втория Ал Насър, в който играе голмайстор номер 1 в историята на международния футбол Кристиано Роналдо.

Ал Хилал обаче сподели издръжливост цялостен сезон, като към този момент има 29 победи и две равенства в 31 мача. Тази вечер отборът се наложи с 4:1 при семейството си на Ал Хазем, което обезпечи и шампионския трофей.

Всички голове в мача паднаха през първото полувреме. На два пъти за домакините се разписа сърбинът Александър Митрович, а неговият съотечественик Сергей Милинкович-Савич добави още един гол. Автогол пък си означи Ахмед ал Джуваид.

За Ал Хазем единственото попадение в срещата вкара Фаиз Селемани, с цел да изравни за 1:1 в 34-та минута.