Със загуба с 62:84 като гост на БК Киев приключи

...

Рилски спортист приключи участието си във ФИБА Къп със загуба

Със загуба с 62:84 като посетител на БК Киев завърши присъединяване на Рилски състезател в тазгодишното издание на шампионата ФИБА Европа Къп.

Срещата стартира равностойно като домакините имаха леко преимущество в резултата до последните 2 минути на четвъртината. В тях домакините съумяха да отбележат 10 безответни точки и преди втората част отвориха преднина от 10 точки - 23:13. С началото на вторите 10 минути положителната игра на украинския отбор се резервира и разликата набъбна до 20 точки. Тя остана такава и до края на четвъртината, а почивката пристигна при 41:21 в интерес на БК Киев.

След паузата статуквото на терена се резервира и украинците завоюваха.

За Рилски състезател добър мач изигра националът Алекс Симеонов, който приключи с дабъл- дабъл от 19 точки и 10 битки. С по 9 маркирани точки останаха Трей Портър и Мирослав Васов, а с 8 приключи Брендън Браун.
Източник: trafficnews.bg