ДАЛАС (AP) — Кайри Ървинг вкара 22 точки, включително тичащ

...

Кайри Ървинг и Лука Дончич помагат на Мавс да удържат Тъндър отново за преднина от 2-1 в Западния полуфинал

ДАЛАС (AP) — Кайри Ървинг вкара 22 точки, в това число тичащ левичар в лентата в последната минута за оказа помощ на Далас да се задържи и Маверикс победиха Оклахома Сити Тъндър със 105-101 в събота за преднина от 2-1 в полуфиналите на Западната конференция.

Лука Дончич също имаше 22 точки с 15 битки и Пи Джей Уошингтън вкара 27, единствено две по-малко от най-високото си равнище в плейофите от предходния мач.

Шай Гилгеус-Александър имаше 31 точки, 10 битки и четири блокади, само че беше извикан за обвиняване, защото Дончич се защитаваше при удар с 29 секунди до края и изоставането на Тъндър с пет.

Оклахома Сити загуби поредни мачове, откакто стартира с 5-0 в плейофите. Мач 4 е в понеделник вечерта в Далас.

Ървинг се върна от едвам третия мач с едноцифрен резултат в дългата си плейофна кариера с 14 точки през второто полувреме, в това число шест поредни точки за Далас в четвъртата четвърт, която оказа помощ на Мавс да доближат най-голямата си преднина в последния пери...