Със съчетанията с обръч и топка стартира първата Европейска купа,

...

Калейн временно е на втора позиция в квалификацията на Европейската купа, Николова е трета

Със съчетанията с обръч и топка започва първата Европейска купа, която се организира в Баку (Азербайджан). България е показана от индивидуалистките Боряна Калейн и Стилияна Николова.

Силен старт за Боряна Калейн и с актив от 69.200 (36.200 на обръч и 33.000 на топка) заема краткотрайно второ място в класирането за квалификацията след първите два уреда. Два от два вероятни финала за възпитаничката на Марияна Памукова.

С първи по мощ резултат от 36.200 (D. 19.500; A. 8.350; E. 8.350) на обръч и трети по мощ на топка от 33.000 (D. 16.600; A. 8.200; E. 8.250) откри място измежду най-хубавите осем. Припомняме, че за финалите на обособените уреди, се класира по една представителка от страна.

Другата ни представителка Стилияна Николова започва с неточности в съчетанието с топка и с резултат от 67.750 (35.850 на обръч и 31.900 на топка) заема краткотрайно трето място в квалификацията. Лидер във краткотрайното класиране е представителката на Италия - София Рафаели с 70.300 (35.800 на обръч и 34.500 на топка).

Най-добрите 16 гимнастички от квалификацията (4 уреда) ще вземат участие в " Крос борбите " на следващия ден.

Съдия за България на това съревнование в самостоятелната конкуренция, е Филипа Филипова, която през днешния ден е в панела за компликация с тяло на обръч.

Предстоят съчетанията с бухалки и лента, след което ще знаем участниците в " Крос борбите " и финалистите на обособените уреди. Потокът на нашите грации започва в 15.00.