С тържествена церемония официално бе даден старт на юбилейното 70-о

...

Най-важното от първия ден на Странджата

С тържествена гала публично бе даден старт на юбилейното 70-о издание на най-стария интернационален боксов шампионат в Европа " Странджа ", който ще се организира в столичната зала " София " сред 14 и 19 февруари. Министърът на младежта и спорта Красен Кралев, ръководителят на Българския състезателен тотализатор Живко Вангелов и президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински участваха на церемонията.
 Снимка 406616
Източник:

Още първият дуел от програмата на дебютния ден на шампионата приключи с българска победа - Десислава Чуканова победи с единомислещо съдийско решение представителката на Румъния Клаудия Мария Нечита. Това беше дуел от предварителната фаза на шампионата, а на четвъртфиналите на 17 февруари във вечерната сесия (18:30 часа) Чуканова ще се изправи против Меена Кумари Деви Майснам от Индия.
 Победа и две загуби за българките на
Победа и две загуби за българките на " Странджата "

Вижте детайлностите

Това, за жалост, се оказа единствената победа в първия ден на боксьорките ни, само че при мъжете триумф също записа Благой Найденов. Марина Сивенова загуби дуела си от първи кръг на шампионата " Странджа " в категория до 57 кг след преустановяване от рефера в трети рунд против представителката на Румъния Лакрамиоара Перижок. Сивенова е носителка на купа " Балкан " 2018 при девойките, само че макар доблестното си показване, трябваше да отстъпи пред съперничката си от северната ни съседка.

Другата ни представителка в тази категория - звездата ни Станимира Петрова - стартира акцията си в шампионата на 17 февруари в утринната сесия (11:00 часа) против победителката от двойката Рамила Али (Румъния) - Исамари Акино (САЩ).

Българката Елина Георгиева загуби дуела си в категория до 54 кг против представителката на Филипините Айра Вийегас с единомислещо съдийско решение (0-5 гласа). Единствено италианският рефер даде третия рунд в интерес на нашата състезателка, а останалите отсъждания са в интерес на съперничката, която бе с противоположен гард.
 Снимка 406619
Източник:

Осминафиналистката от Световното състезание по бокс през 2018 година и бронзова медалистка на планетарния шампионат през 2016-а (до 57 кг) Деница Елисеева загуби още първия си дуел в категория до 60 кг. Оспорваният конфликт с швейцарката Сандра Бругер бе отсъден с 4:1 съдийски гласа в интерес на съперничката. Другата ни представителка в категория до 60 кг Аслахан Мехмедова ще се изправи против индийката Неераж на 15 февруари в следобедната сесия, започваща в 15:00 часа.

Българската представителка в категория до 64 кг на " Странджа " Мелис Йонузова загуби трагично с 2-3 съдийски гласа равностойния си дуел против солидната представителка на Индия Пвилао Басуматари.
 Поражение и за Мелис Йонузова в зала
Поражение и за Мелис Йонузова в зала " София "

Националката трябваше да одобри провалянето

Българинът от боксов клуб " Левски " Дарислав Василев претърпя проваляне в категория до 49 кг на старта на най-стария интернационален боксов шампионат в Европа. Въпреки бурната поддръжка от трибуните в столичната зала " София ", Дарислав отстъпи с единомислещо съдийско решение (0-5 гласа) от мароканеца Саид Мортажи. Четирима ще създадат дебют в мъжкия ни отбор за " Странджа " - Венсан Киркоров и Иват Атанасов (до 64 кг), както и Рами Киуан и Кристиан Николов (75).

Един от българските представители в категория до 81 кг Благой Найденов стартира по най-хубавия метод присъединяване си на интернационалния боксов шампионат " Странджа ". Найденов завоюва с 3-2 съдийски гласа (29-28, 29-28, 29-28, 28-29, 28-29) против коравия украинец Степан Хрекул в последния дуел на наш съотечественик за дебютния ден от конкуренцията.
 Снимка 406641
Източник:

Найденов във втория кръг ще се изправи против представителя на Швеция Лиридон Нуха на 16 февруари в утринната сесия, започваща от 11:00 часа. При нов триумф той ще играе четвъртфинал на 17-и, още веднъж в утринната порция конфликти. Другият ни българин в категорията Пламен Петков стартира акцията си напряко от втори кръг против швейцареца Уке Смайли на 16 февруари сутринта.

" Странджа " ще се организира сред 14 и 19 февруари в столичната зала " София ".