Русия спечели титлата на Световното отборно първенство по фигурно пързаляне

...

Титла за Русия на световното отборно първенство по фигурно пързаляне

Русия завоюва купата на Световното отборно състезание по фигурно пързаляне в Осака (Япония), като приключи със 125 точки, а в подреждането следват Съединени американски щати със 110 точки, Япония със 107, Италия със 72, Франция с 67 и Канада с 57 точки.

Във волната стратегия при спортните двойки победиха международните първенци Анастасия Мишина и Александър Галямов (Русия) със 151.59 точки.

При дамите победителка във волната стратегия е 17-годишната рускиня Анна Шербакова със 160.58 точки, която е настояща международна шампионка.

Втора се подреди японката Каори Сакамото със 150.29 точки, а трета е друга рускиня Елизавета Туктамишева със 146.23 точки.

Русия за първи път печели отборната международна купа, а рекордьор по победи е Съединени американски щати с четири.

Световното отборно състезание е комерсиално съревнование, проведено от Японската федерация по фигурно пързаляне с поддръжката на японската телевизионна компания " Асахи " и е под егидата на Международния кънки съюз (ISU). Парични награди се раздават до шесто място, като първенците ще получат 200 хиляди $.
Източник: bnr.bg