Ролан Гарос, четвъртфиналДария Касаткина – Вероника Кудерметова 6-4, 7-6(5)Дария Касаткина

...

Касаткина с нова чиста победа и дебютен полуфинал на Големия шлем

Ролан Гарос, четвъртфинал

Дария Касаткина – Вероника Кудерметова 6-4, 7-6(5)

Дария Касаткина записа най-голямата победа в кариерата си до този миг. Световната №20 продължи мощното си показване на Ролан Гарос и записа пети следващ мач без изгубен сет, надделявайки над своята сънародничка Вероника Кудерметова. По този метод рускинята се класира за своя първи полуфинал на шампионат от Големия шлем.

Там нейна съперничка ше бъде победителката от мача сред Ига Швьонтек и Джесика Пегула.

Касаткина отстъпваше доста съществено във връзка с осъществените уинъри (16-38), само че в това време направи два пъти по-малко непредизвикани неточности (25-50). Световната №20 реализира един пробив повече (5-4), а различен от главните фактори за триумфа ѝ се оказа превъзходството във връзка с извоюваните на ретур точки (43-35).

Началото бе по-добро за Кудерметова, която осъществя първия пробив в дуела и поведе с 3-1. Вдъхновена от позитивното за нея развиване, международната №29 заигра доста нападателно в желанието си да завърши допустимо най-бързо сета. Тази тактичност обаче се обърна против нея, защото непредизвиканите ѝ грещки съществено зачестиха, до момента в който в това време Касаткина стабилизира играта си в отбранителен проект.

Родената в Толиати тенисистки върна пробива и изравни резултата, само че по-късно пропусна два шанса за пробив и Кудерметова си върна водачеството при 4-3. Касаткина обаче стартира да нападна доста по-прецизно от главната линия и в същото време на няколко пъти изненада съперничката си с отлични къси топки. Това и разреши още веднъж да запише нов пробив, а след това и да завоюва откриващия сет с 6-4.

Втората част стартира по подобен метод, само че при разменени функции. В първите три гейма никоя от съперничките не завоюва подаването си, само че Касаткина първа затвърди своя пробив и поведе с 3-1. Кудерметова обаче изравни, а в единсдесетия гейм избави три брейкпойнта и реализира цялостен поврат за 6-5. Веднага по-късно международната №29 взе здравно спиране, само че се завърна на корта.

Касаткина обаче се възползва от проблемите на съперничката си и завоюва безапелационно идващото си подаване, довеждайки сета до тайбрек. В него международната №20 стигна до пет следващи мачбола и мачът изглеждаше решен. Кудерметова обаче прояви борбеност и избави първите четири след няколко отлични излизания на мрежата. Касаткина обаче не загуби хладнокръвие и завърши мача с чудесно пласирана къса, оформяйки крайното 6-4, 7-6(5) след тъкмо два часа игра.
Източник: tenniskafe.com