Роджър Федерер се класира за полуфиналите на домашния турнир в

...

Федерер с трудна победа над Жил Симон на четвъртфиналите в Базел

Роджър Федерер се класира за полуфиналите на домашния шампионат в Базел с награден фонд от близо 2 милиона евро. Швейцарецът, който преследва девета купа пред своя аудитория в Базел, трябваше да постави най-много старания, с цел да се оправи със съпротивата на Жил Симон, като го победи със 7:6(1), 4:6, 6:4 след два часа и половина игра. Симон направи пробив още във втория гейм, след което поведе с 5:2, само че Федерер съумя да изравни за 5:5, след което избави три сетбола, с цел да затвори първия сет след тайбрек.

Във втория сет двамата си размениха общо пет пробива - три за французина и два за швейцареца, като Симон завоюва с 6:4 и изравни сетовете. В решителния трети сет сет Федерер проби във втория гейм, само че Симон отхвърли да се съобщи и върна пробива в седмия гейм. Мачът се се реши в 12-ия гейм, когато две следващи недпредизвикани неточности на Симон дадоха мача на швейцареца.

RF: “I found another way to victory, if I win I‘m basically happy, of course not being broken so often would make my life easier on court, we could also discuss again about my 1st serve again, but, I came thru... “ #federer #SwissIndoorsBasel pic.twitter.com/5HD24LeT5F
— Brian (@camerlengo73_2) October 27, 2018 На полуфиналите Федерер ще срещне руснака Даниил Медведев, който се наложи над гръка Стефанос Циципас с 6:4, 3:6, 6:3.

Вторият в схемата Александър Зверев (Германия) също откри място на полуфиналите след триумф над осмия подложен Роберто Баутиста Агут (Испания) със 7:5, 6:3. Германецът реализира 52-а победа за годината и ще опита да завоюва четвъртата си купа на АТП този сезон. В спор за място на финала Зверев ще срещне квалификанта Маруиш Копил от Румъния, който надигра американеца Тейлър Фриц със 7:6(6), 7:6. Румънецът завоюва мача след близо два часа игра и към момента няма изгубен сет в шампионата.