Рилски спортист победи Берое с 99:71 (30:19, 19:23, 28:23, 22:6)

...

Рилски спортист продължава защитата на купата след успех над Берое

Рилски състезател победи Берое с 99:71 (30:19, 19:23, 28:23, 22:6) в първия полуфинал от шампионата за Купата на България по баскетбол за мъже, игран в „ Арена Ботевград “. Така тимът от Самоков продължава отбраната на трофея, който завоюва през предходната година и чака спечелилия от втория полуфинал сред Балкан и Левски в разногласието за оценката в понеделник (28 март) от 19 часа в Ботевград.

Рилски състезател стартира доста мощно дуела, а със серия от 15:0 за три минути и половина края на първата четвърт отборът на старши треньора Людмил Хаджисотиров поведе с 30:19. Павлин Иванов осъществя 18 от тези 30 точки за самоковци. Джордан Бърнс се разигра за Берое и след 8 безответни точки съставът от Стара Загора съумя да понижи пасива си до 5 в средата на втората част. До края на първото полувреме разликата се задържа в рамките на 5-8 точки, а на почивката резултатът бе 49:42 за Рилски състезател.

Серия от 11:0 в интерес на баскетболистите от Самоков повишиха задатъка им до 18 точки единствено за две минути след подновяването на играта. Състезателите на Рилски състезател задържаха солидна преднина и след третата четвърт водеха със 77:65. Берое не съумя да заплаши водачеството на съперника и самоковци се класираха за втори следващ край в конкуренцията.

Павлин Иванов бе най-резултатен за Рилски състезател с 23 точки, 2 битки и 4 асистенции. Деян Карамфилов означи 16 точки, а Алекс Симеонов приключи с 13 точки, 6 битки и 5 асистенции.

За Берое Джордан Бърнс осъществя 19 точки, Дамян Минков се регистрира с 13 точки и 3 битки, а Антон Кук добави 12 точки и 3 битки.