Реал Мадрид победи с 94:85 (26:19, 28:24, 15:20, 25:22) Анадолу

...

Реал Мадрид удари Анадолу Ефес за четвърти успех в Евролигата

Реал Мадрид победи с 94:85 (26:19, 28:24, 15:20, 25:22) Анадолу Ефес като хазаин в мач от седмия кръг на Евролигата. Успехът е четвърти за испанския гранд, който има и три загуби в сметката си. Турският отбор е с баланс 2-5.

Срещата в Мадрид стартира с доминация на домакините, които завоюваха преднина от 7 точки след първите 10 минути. До почивката те усилиха задатъка си на 11 точки. След паузата гостите диктуваха темпото на паркета, само че макар че завоюваха третата четвърт, те към момента изоставаха в резултата с 6 точки. Баскетболистите на Реал се върнаха в мач през заключителните минути и съумяха да се доберат до значимия триумф.

За Реал Мадрид по 13 точки вкараха Габриел Дек и Венсан Поатие, а 11 наниза Гершон Ябуселе.

Уил Клайбърн беше най-резултатен за Анадолу Ефес с с 25 точки.

Снимка: twitter.com/RMBaloncesto