Реал Мадрид изостана на девет точки от , след като

...

Реал остана на девет точки зад Барса след 0:0 с Бетис

Реал Мадрид изостана на девет точки от, откакто направи 0:0 с Бетис. Белия балет има 53 точки, каталунците – 62. Бетис остава на пета позиция с 41 точки.

Кралския клуб прати топката в мрежата още в 12-ата минута. Тогава Бензема стреля от директен свободен удар, топката рикошира в Антонио Рюдигер и влетя във вратата. След обзор с ВАР се видя, че. До края на полувремето Бензема и Родриго пропуснаха шансове за попадение за столичани.

Втората част стартира с напън на Бетис, а удар на Руйбал бе отразен от Куртоа. Няколко минути по-късно Клаудио Браво се намеси чудесно след изстрел на Бензема. В 52-ата минута Борха Иглесиас можеше да изведе домакините от Севиля напред в резултата, само че Тибо Куртоа се оправи.

Последваха нови благоприятни условия за Реал, които бяха пропилени от Валверде и Родриго. До края на срещата отборът на Карло Анчелоти натискаше, само че на вятъра.
Източник: flashnews.bg