РБ Лайпциг постигна успех с 3:1 над Хофенхайм. Домакините поведоха

...

Лайпциг вече е в Топ 3 след успех над Хофе

РБ Лайпциг реализира триумф с 3:1 над Хофенхайм. Домакините поведоха с гол на Лукас Клостерман, само че Хофе изравни с гол на Озан Кабак. В 73-ата минута Емил Форсберг още веднъж изведе “червените бикове ” напред, а Мохамед Симакан оформи крайния резултат.

С успеха Република България Лайпциг се изкачи до 3-ата позиция с 32 точки, до момента в който Хофенхайм е 6-ти с 23 пункта. В идващия кръг “червените бикове ” ще гостуват на Вердер Бремен, до момента в който Хофенхайм ще одобри Дармщад.

В 17-ата минута Шави Симонс се оказа на съвършена позиция, само че не бе задоволително предвидлив и Оливър Бауман се намеси без проблем.

13 минути по-късно Юсуф Поулсен доближи до подаване в пеналтерията, само че Бауман избави и неговият удар.

В 34-ата минута отбитата топка попадна на крайници на Лукас Клостерман, който не остави шансове на Бауман.

Две минути по-късно Симонс направи прекрасен самостоятелен пробив и стреля, само че вратарят на гостите съумя да се намеси. Само минута по-късно той отчая и Кристоф Баумгартнер, който насочи прекрасен удар с глава.

В 42-ата минута, обратно на играта показана от двата тима, Хофенхайм изравни. Роберт Сков извърши директен свободен удар и откри Озан Кабак. Бившият състезател на Ливърпул насочки с глава топката към мрежата.

В началото на второто полувреме Симонс нацели десния непряк дирек с прелестен изстрел от далечно разстояние.

“Червените бикове ” излязоха още веднъж напред в 71-ата минута, когато Лоис Опенда откри Емил Форсберг в накателното поле, а шведът прати топката неспасяемо във вратата.

Само две минути по-късно Опенда на собствен ред можеше да означи, само че направилият отличен мач Бауман още веднъж бе на точното място.

Натискът на домакините продължи, а Бауман направи следващото си избавяне, откакто отби удар на Форсберг в напречната греда. При последвалото безредие в пеналтерият Мохамед Симакан се оказа най-съобразителен и оформи крайния резултат.

В добавеното време на дуела Хофенхайм остана с човек по-малко, откакто Флориан Грилич получи пряк червен картон след намесата на ВАР.

В 96-ата минута Форсберг прати топката в мрежата за повторно, само че попадението бе анулирано поради засада.
Източник: novsport.com