Работнички победи МЗТ Скопие с 93:89 (22:12, 18:21, 20:18, 12:21,

...

Работнички победи МЗТ Скопие след две продължения, Чавдар Костов със силен мач

Работнички победи МЗТ Скопие с 93:89 (22:12, 18:21, 20:18, 12:21, 7:7, 14:10) след две продължения и се класира за финала на шампионата за Купата на Северна Македония по баскетбол за мъже. Редовното време приключи 72:72, а след първите пет спомагателни минути още веднъж имаше тъждество - 79:79. Работнички завоюва второто продължение с 14:10 и си обезпечи място на финала.

Българският национал Чавдар Костов изигра мощен мач за спечелилите. Той беше най-резултатен с 19 точки, а също така добави 8 битки, 1 асистенция, 1 отнета топка и 2 чадъра за 40:46 минути като титуляр. Отборът на Работнички имаше задатък от 37:20 четири минути преди почивката, само че в 35-та минута МЗТ Скопие изравни за 65:65. До края на постоянното време и в двете продължения се игра панер за панер, а след четири следващи точки в края Работнички съумя да завоюва мача.

На финала от 18.30 часа през днешния ден Работнички ще играе против Блокотехна.