Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира

...

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир в Румъния

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата на клей в румънската столица Букурещ с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под №6 Нестеров победи безапелационно миналия през квалификациите представител на домакините Стефан Андрееску с 6:4, 6:0 за малко повече от час. Българинът позволи закъснение от 2:4 в първия сет, само че по-късно взе 10 следващи гейма и стигна до поврат.

С триумфа той проработи 2 точки за международната класация, а идващият му противник ще бъде избран от срещата сред четвъртия подложен Дан Александру Томеску (Румъния) и квалификанта Артюр Боно (Франция).

В схемата на двойки Нестеров и Адмир Календер (Хърватия) се отхвърлиха преди четвъртфиналния си мач против поставените под №1 румънци Томеску и Богдан Павел.

Участието на Нестеров на шампионата се реализира с поддръжката на EGT.